Eesti neiud tulid suusaorienteerumise MMil esikümnesse

Mariel Gregor
Eesti neiud suusaorienteerumise MMil.
Eesti neiud suusaorienteerumise MMil. Foto: orienteerumine.ee

Ukrainas Sumõs jätkusid suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused ja juunioride maailmameistrivõistlused, kus täna sõideti sprindidistantse. Eduka võistluse tegid Eesti naisjuuniorid, kellest Piret Pärnik ja Daisy Kudre jõudsid esikümnesse.

Naisjuunioride 2,28 km ja 11 kontrollpunktiga rajal asus medaliheitlusse 52 neidu. Maailmameistritiitli võitis eelmisel aastal juba ka täiskasvanute maailmameistriks kroonitud Tove Alexandersson Rootsist ajaga 9.40. Järgnesid norralanna Anna Ulvensoen ajaga 9.50 ja soomlanna Salla Koskela 10.35. Eestlannadest parimana saavutas Piret Pärnik 7. koha ajaga 10.45, kusjuures medalivõidust jäi lahutama napid 10 sekundit. Daisy Kudre saavutas 10. koha ajaga 10.59 ja Evely Kaasiku 18. koha ajaga 11.18.

Meesjuunioride 2,78 km ja 12 KP-ga rajal võidutses rootslane Andreas Holmberg ajaga 11.36. Parima eestlasena saavutas Asso Kesaväli 18. koha ajaga 12.58, 36. kohal lõpetas Kristjan Linnus (14.49) ja 51. oli Taaniel Tooming (21.21).

Suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistluste konkurentsis saavutas meeste 3,15 km ja 12 KP-ga sprindirajal võidu Staffan Tunis Soomest ajaga 11.56. Järgnesid Stanimir Belomazhev Bulgaariast 12.01 ja Eduard Khrennikov Venemaalt 12.05. Eesti meestest parimana saavutas Even Toomas 25. koha ajaga 13.16, Priit Randman oli ajaga 13.31 32. ja Tarvo Klaasimäe 14.24ga 45.

Naistest võitis Euroopa meistritiitli Josefine Engsrtöm Rootsist.

Euroopa noorte meistrivõistlustel saavutas noormeeste 2,69 km ja 10 KP-ga rajal võidu Dmitry Volkov Venemaalt ajaga 10.35. Eesti noormeeste tulemusteks olid Andres Saali 21. koht ajaga 13.08, Karl Martin Alneki 23. koht ajaga 13.48 ja Vootele Jaagomägi 33. koht ajaga 16.01. Homme on kavas lühiraja võistlus.