L, 25.06.2022

Ott Tänak keerulistest oludest: üritame lihtsalt ellu jääda

Postimees Sport
Ott Tänak keerulistest oludest: üritame lihtsalt ellu jääda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Hyundai Motorsport

Horvaatia ralli avapäeva esimese poolega langes keeruliste olude tõttu juba konkurentsist kolm WRC-sõitjat. Hädasti häid punkte vajav Ott Tänak hoiab nelja kiiruskatse järel kinni teisest* kohast.

«Hommik oli väga nõudlik, eriti esimene ja viimane kiiruskatse. Nii kehva nähtavusega sõitmine on väga suur väljakutse. Katsed olid kõvasti mudasemad kui eeldasime. Lootsin, et tegemist on ikkagi asfaldiralliga, kuid pigem mitte,» sõnas Tänak WRC ülekandes.

Hommikupoolikul lõhkus Pierre-Louis Loubet kolm rehvi ja jäi seetõttu juba teisel katsel raja äärde. Tänakul oli kaasas vaid üks varuratas. Miks nii?

«Meil on kogu ralliks ainult kaheksa vihmarehvi, ilmselt läheb meil õhtul vaja nelja uut. Tahtsime olla lihtsalt kindlad, et ka õhtuks rehve oleks,» selgitas Tänak, kes väga pikalt siiski ette vaadata ei julge.

«Mingitest võimalustest on vara rääkida. Üritame lihtsalt ellu jääda, eks homme ole näha, mis saab. Loodetavasti tingimused paranevad ja algab tõeline ralli. Ainuüksi avanevad taevaluugid [nagu 3. katsel nägime] võivad palju kaarte segada.»

*Esialgu hoidis Tänak nelja katse järel kolmandat kohta, kuid tema ees olnud Thierry Neuville'i sai hooldusalasse hilinemise eest 40 sekundit karistada, mistõttu pudenes poodiumilt välja. 

Ralli jätkub kell 15.05.

Märksõnad
Tagasi üles