L, 25.06.2022

Endine rallipealik kiitis Tänakut taevani: ta sõitis Horvaatias elu ühe parema sõidu

Karl-Joosep Küngas
Endine rallipealik kiitis Tänakut taevani: ta sõitis Horvaatias elu ühe parema sõidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ott Tänak ja Martin Järveoja Horvaatia MM-rallil.
Ott Tänak ja Martin Järveoja Horvaatia MM-rallil. Foto: Hyundai Motorsport GmbH

Möödunud nädalavahetusel sõidetud Horvaatia MM-ralli lõppes Ott Tänaku jaoks teise kohaga. Vaatamata sellele jäi saarlase esitus silma endisele Mitsubishi tiimipealikule George Donaldsonile.

Tänak sõitis Horvaatias endale sobivad tempos ning ei võtnud asjatuid riske. Viimasel päeval tehtud ideaalne rehvivalik lubas eestlasel heidelda ka rallivõidu eest, ent selle napsas punktikatsel tema eest MM-sarja üldliider Kalle Rovanperä.

Vaatamata sellele suutis Tänak Hyundaist asfaldil kõik välja pigistada. See auto on hetkel vormitud selgelt kruusarallideks ning seetõttu oli Donaldsonile üllatav, et Tänak nõnda vägeva sõidu suutis kokku panna.

«Minu jaoks oli Tänak selgelt parim mees Horvaatias ja seda isegi arvestades Rovanperä esitust ning tagasitulekut punktikatsel. See oli Tänaku karjääri üks parimaid rallisid. Tema algpositsioon polnud kaugeltki ideaalne ning sellele vaatamata naasis ta Horvaatiast peaaegu võiduga,» lausus Donaldson Dirtfishile.

«See oli maailmameistritiitli vääriline sõit. Ta näitas üles küpset tegutsemist ka kõige keerulisemates olukordades. Ei pingutanud kordagi liiga palju ja vältis vigu. Kui võrrelda teda Elfyn Evansiga, siis nende stardipositsioon polnud sugugi palju erinev. Üks mees võitles aga rallivõidu eest ja teine jäi kolme minuti kaugusele,» lisas endine Mitsubishi pealik.

Märksõnad
Tagasi üles