K, 18.05.2022

Rindel haavata saanud endisel Kiievi Dõnamo väravavahil tuli kolm päeva kannatada, et haiglasse pääseda

Toimetas Karl Juhkami
Rindel haavata saanud endisel Kiievi Dõnamo väravavahil tuli kolm päeva kannatada, et haiglasse pääseda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Svjatoslav Sõrota
Svjatoslav Sõrota Foto: Twitter @dk_in_our_heart

Ukraina suurklubi Kiievi Dõnamo omaaegne kasvandik ning üle kümne aasta sealses kõrgliigas väravaid kaitsnud Svjatoslav Sõrota kaitseb praegu oma kodumaad ning seda kas või oma elu hinnaga. 

Hiljuti oligi kohe pärast Venemaa sissetungi priitahtliku terrioriaalkaitsega liitunud 51-aastane endine puurivaht lähedal oma elu sõjaväljale jätmisele, kui Vene väed andsid nende positsioonidele miinipildujast tuld.

Sõrota sai pommitamises haavata ning toimetati lahingutandrilt haiglasse, kus hullem siiski ära hoiti. Mehe seisundi kohta jagas Ukraina meediale informatsiooni tema sõber ja omaaegne tiimikaaslane Volodõmõr Šaran.

«Kui Venemaa riiki sisse tungis, viis Svjatoslav oma pere Lvivi oblastisse ning liitus seejärel ise vabatahtlike kaitsjatega ning liikus rindele. Arvestades, et ta polnud kunagi varem armees teeninud, tuli tal läbida kiirkursus, pärast mida suunati ta Lõssõtšanski lähistele. 

Esialgu seal lahinguid ei toimunud, kuid aja jooksul on Luhanski piirkond muutunud sõja tulipunktiks ning nõnda sai ka Sõrota esimese lahingukarastuse. Paraku osutus see karmiks: ta sai vaenlase miinide all vigastada.

Ta tundis ennast kolm päeva väga halvasti, kuid kuna lahingud käisid edasi, oli tema ja teiste haavatute haiglasse transportimine äärmiselt keeruline. Lõpuks see siiski õnnestus ning Svjatoslav toimetati Dnepri, kus ta sai arstide hoole alla. Ta on praeguseks viibinud seal neli päeva. Mina avaldan oma vanale sõbrale au, et ta läks ilma igasuguse kõhkluseta Ukrainat sissetungijate eest kaitsma,» vahendab Ukraina jalgpalliliit Šarani sõnu.

Nagu öeldud, siis on Sõrota sealse suurklubi Kiievi Dõnamo kasvandik. Nende ridades tal läbilööki aga teha ei õnnestunud ning Ukraina kõrgliigas pallis ta Rivne Veresi, Dnipro Dnipropetrovski, Iževski. Karjäärile tõmbas mees joone alla juba Usbekistani kõrgliigas.

Märksõnad
Tagasi üles