Penaltil eksinud City kaotas punkte ja tegi Liverpooli jaoks tiitliukse taas paokile

Toimetas Karl Juhkami
Manchester City peatreener Pep Guardiola reageerimas Riyad Maherzi eksitud penaltile. Foto: Matthew Childs/REUTERS/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas kaotas täna punkte tabeliliider Manchester City, tehes lähima jälitaja FC Liverpooli jaoks tiitliukse niimoodi taas kergelt paokile.

West Ham Unitedile külla sõitnud City leidis ennast avapoolajaga 0:2 kaotusseisust, mõlemad pallid nende võrku virutas Jarrod Bowen.

Teisel poolajal alustasid Pep Guardiola hoolealused aga marulist tagasitulekut. 49. minutil vähendas Jack Grealish esmalt kaotusseisu minimaalseks ning 69. minutil vaatas staadionitabloolt vastu juba viik, kui Vladimir Coufal saatis palli omaväravasse.

86. minutil näis City comeback realiseeruvat, kui helesinised teenisid VARi kaasabil penalti, ent West Hami puurilukk Lukasz Fabianski tõrjus Riyad Mahrezi ürituse.

2:2 viik tähendab, et voor enne hooaja lõppu on Cityl liiga liidrina koos nüüd 90 punkti. Liverpool jääb ühe vähem peetud mängu juures neist maha nelja silmaga, seega teoreetiliselt on punastel jätkuvalt võimalik tiitel endale napsata.

Kui Liverpooli ootavad veel ees kohtumised Southamptoni (15. koht) ja Wolvesile (8. koht), siis City võõrustab viimases voorus Aston Villat (12. koht).