Veesaare heast esitusest Euroliiga finaaliks ei piisanud

Siim Kaasik
Henri Veesaar.
Henri Veesaar. Foto: adidasngt.com

Noorte korvpalli Euroliiga finaalturniiril minetas Henri Veesaare koduklubi Madridi Real võimaluse pääseda finaali.

Madridi Reali U18 korvpallimeeskond kaotas Belgradi Mega Mozzartile 74:81. Sellega minetas Real lootuse võita finaalturniiri A-alagrupp, mis ühtlasi tähendab, et finaali pole klubil võimalik pääseda.

Nimelt mängitakse noorte Euroliiga finaalturniiri üsna karmi formaadiga. Kaheksa võistkonda on jagatud kahte neljaliikmelisse alagruppi. Finaali pääsevad vaid mõlema pundi parimad. Realil on kirjas küll võit ja kaotus, ent allajäämine Belgradi klubile jätab nad finaalist eemale.

Isiklikus plaanis tegi Veesaar igati hea esituse. Ta mängis 25 minutit, viskas 12 punkti, võttis 4 lauapalli, pani 4 blokki ning andis 2 korvisöötu. Teise veerandaja keskel oli Realil koguni 14-punktiline eduseis, kuid paraku mängiti see maha.