Haye tunnistas, et tal oli Chisorat lüües pudel käes

David Haye

FOTO: SCANPIX

18. veebruaril peetud poksi raskekaalu WBC sarja tiitlimatši järgsel pressikonverentsil Vitali Klitšole kaotanud Dereck Chisoraga kaklema läinud endine maailmameister David Haye tunnistas, et tal oli kaasmaalast lüües pudel käes.

Haye külastas eile õhtul telekanali ITV saadet «That Sunday Night Show», kus nentis, et tal oli Münchenis toimunud rüseluse ajal pudel käes, kuid ta ei löönud Chisorat sellega, vahendab BBC.

«Ma ei löönud teda pudeliga, vaid oma rusikaga,» selgitas Haye. «Jah, see oli klaaspudel, aga samahästi võinuks mul ka mobiiltelefon või hot dog käes olla. See polnud ka õllepudel, see oli limonaad.»

Haye oli viimati poksiringis mullu juulis, kui kaotas Vladimir Klitškole, oktoobris sai ta 31-aastaseks ning otsustas karjääriga lõpparve teha. Haye kinnitas saates, et tal pole mingitki kavatsust naasta ja Chisoraga poksida.

«Mul pole mingit soovi Chisoraga ringis või sellest väljaspool vastamisi minna,» sõnas ta. «Ta on kaotanud oma kolm viimast matši (tegelikult neljast kolm – toim).»

Haye selgitas, et lasi Münchenis Chisora vastu rusikad käiku enesekaitseks, kuid nentis, et tema tegu viis Briti poksimise mainet alla. «Mul polnud muud võimalust kui kakelda. Oleksin ju võinud seal seista, käed kõrval, et ta saaks mind peksta, taguda või minu pihta sülitada, aga miks ma poleks pidanud ennast kaitsma?» arutles Haye. «Kui saaksin aega tagasi keerata, jätaksin üldse sellele pressikonverentsile minemata, aga ma ei saa ju seda teha.»

Tagasi üles