Tormihoiatus? Šveits nüpeldas Kanadat ja jätkab ainsana kaotuseta

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Šveitsi hokimehed rõõmustavad koos oma fännidega.
Šveitsi hokimehed rõõmustavad koos oma fännidega. Foto: Imago/ScanPix

Soomes jätkuval jäähoki MMil teeb furoori Šveitsi meeskond, kes seni kaotuseta meeskondade mängus nüpeldas Kanadat 6:3 ning jätkab nüüd ainsana täiseduga.

Kõvaks paugutamiseks läks algusest peale, esimene kolmandik lõppes seisul 3:3. Pärast seda panid aga šveitslased oma värava lukku, kuid ise sahistasid hoki sünnimaa tiimi võrku veel kolmel korral.

Samas, A-alagrupis alistas veel Taani Prantsusmaa 3:0 ja Slovakkia Itaalia 3:1. Šveitsil on 5 mängust 15, Kanadal ja Saksamaal 12 punkti. Need meeskonnad on sisuliselt kindlustanud edasipääsu. Viimase edasipääseja selgitavad viimases voorus Taani ja Slovakkia. Neil on 9 punkti, kuid taanlastel viiest ja slovakkidel kuuest mängust.

B-grupis alistas USA Rootsi lisaajal 3:2, Soome Austria 3:0, Tšehhi Norra 4:1. Soomel on 16 punkti (6 mängust), Rootsil 12 (5), USA-l ja Tšehhil 10 (5). See nelik läheb eeldatavalt veerandfinaali, sest viienda-kuuendana on Lätil ja Norral 5 punkti ning ees veel kaks mängu.