R, 1.07.2022

Tänak võttis Portugali ralli kokku ühe sõnaga: masendav

Karl Mihkel Eller
Tänak võttis Portugali ralli kokku ühe sõnaga: masendav
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Bastien Baudin/Hyundai Motorsport GmbH/Austral

Ott Tänak ja Martin Järveoja lõpetasid autoralli MM-sarja neljanda etapi Portugalis kuuendana. Tänak ütles, et kogu nädalavahetust ei saa kuidagi teisiti kirjeldada kui masendav.

Saarlase ralli algas hästi ning ta oli avapäeval poodiumikonkurentsis. Kuuendal katsel purunes rehv ning Tänak pudenes esikümne lõppu. Lõpuks jäi Portugalis tema saagiks kümme punkti.

«Meie nädalavahetust ei saa kuidagi teisiti kirjeldada kui masendav. Lõpetasime kõik katsed, oleme püüdnud õppida erinevaid asju ja loodetavasti saame sellelt rallilt midagi kaasa võtta, mis teeb meid järgmisel rallil natuke paremaks.

Oleme praegu üsna kaugel, tööd on kõvasti ja paljud asjad on veel lahtised. Üldiselt on olnud raske saada vajalikku enesekindlust, kuid pole muud võimalust kui raske töö, et proovida asju ümber pöörata,» ütles Tänaks Hyundai pressiteenistuse vahendusel.

Tiimipealiku asetäitja Julien Moncet kiitis viimase kiiruskatsega kolmandaks tõusnud Dani Sordot. Ta möönis, et Thierry Neuville’i viies ja Tänaku kuues koht polnud tulemused, mida meeskond ootas.

«Otil oli tugev pühapäev ja ta suutis kaks positsiooni tõusta ja lõpetada kuuendana. Olen õnnelik ja uhke kõigi meeskonnaliikmete üle, et suutsime selle poodiumikoha võtta, kuid meie eesmärk on võita.

Oleme valmis ja nõus astuma ühe või koguni kaks astet kõrgemale. Teame, et rohkemaks võimelised ja tahame Sardiinias võidu nimel võidelda,» ei teinud Moncet saladust, mida järgmiselt etapilt oodatakse.

Märksõnad
Tagasi üles