MMi veerandfinaalide naelaks kujuneb Rootsi ja Kanada mäng

Toimetas Ville Arike
Rootslastele piisas Läti alistamiseks ühest väravast. Kuidas saadakse veerandfinaalis hakkama Kanadaga? Foto: Jussi Nukari/Lehtikuva/AFP/Scanpix

Soomes peetaval jäähoki MMil ei toonud alagrupiturniiri viimane päev üllatusi. Kõik kaheksa kõrgema asetusega meeskonda pääsesid edasi ning õiged mängud lähevad lahti nüüd.

Veerandfinaalide naelaks kujuneb mäng Rootsi - Kanada. Omavahel saadi kokku sel moel, et Rootsi pälvis B-grupis teise ja Kanada A-grupis alles kolmanda koha. Vahepeal kaks kaotust järjest saanud Kanada taastas enesekindlust 7:1 võiduga Prantsusmaa üle.

Rootsi alistas Läti 1:0 ja jäi oma saatust ootama õhtusest mängust Soome - Tšehhi. Soomlased vajasid alagrupis esimeseks tulemiseks võitu normaalajal, vastasel juhul jäänuks tabeli ülemisele reale rootslased. Ent Soome võitis kindlat 3:0 ja läheb veerandfinaalis vastamisi Slovakkiaga.

Slovakid olid väljalangemise äärel, kuid pääsesid edasi kindla 7:1 võiduga Taani üle. Nõnda polnud taanlastel kasu päev varem Kanada alistamisest. Ülejäänud veerandfinaalpaarides kohtuvad Šveits - USA ja Saksamaa - Tšehhi. A-grupi esikohamängus alistas Šveits Saksamaa karistusvisete järel 4:3, B-grupis oli USA 4:2 üle Norrast.

A-grupi lõplik tabeliseis: Šveits 20 punkti, Saksamaa 16, Kanada 15, Slovakkia 12, Taani 12, Prantsusmaa 5, Kasahstan 3, Itaalia 1.

B-grupp: Soome 19, Rootsi 18, Tšehhi 13, USA 13, Läti 8, Austria 7, Norra 5, Suurbritannia 1.

Veerandfinaalid mängitakse Helsingis ja Tamperes neljapäeval. Alagruppides viimaseks jäänud meeskonnad langevad järgmiseks aastaks aste madalamale, neid asendavad I divisjoni parimad Sloveenia ja Ungari.