BLOGI ⟩ Vips lõpetas Monaco põhisõidu poodiumil

Jüri Vips Monaco ringrajal.
Jüri Vips Monaco ringrajal. Foto: Dutch Photo Agency / Red Bull Content Pool

Monaco GP põhisõidule neljandalt kohalt startinud Jüri Vips kerkis tänu boksipeatusele kolmandaks.

Vipsil õnnestus umbes poole võistlusdistantsi peal boksipeatusega mööduda Jack Doohanist. Sisuliselt võttis Vips maksimumi, sest Monaco kitsal rajal tähendanuks möödasõiduüritused liigset riski.

Laupäevases sprindis viienda koha saanud Vips teenis Monaco GP nädalavahetusega 19 silma ehk kokku on eestlasel 49 punkti. Üldarvestuses kerkis ta üheksandalt kohalt viiendaks.

Tõsi, liidritega vahe suurenes. Felipe Drugovichile kaotab Vips 64 ning Théo Pourchaire’ile 32 punktiga. Nelja punktiga edestab eestlast veel Jehan Daruvala ja punktiga Marcus Armstrong.

Järgmine F2 etapp toimub kahe nädala pärast Bakuus. Möödunud aastal õnnestus Vipsil Bakuus võita üks sprint ja põhisõit.

Eilse sprindisõidu lõpetas Vips viiendal kohal. Eestlane näitas küll head kiirust, kuid Monaco kitsal ringrajal polnud tal võimalik möödasõite teha. Tänaseks põhisõiduks loodab Vips, et vanajumal laseb taevaluugid valla.

«Vihm annab mulle rohkem võimalusi. Vaatame. Kui see juhtub, olen ma õnnelik,» ütles eestlane.

Sprint:

Jüri Vips saavutas F2 Monaco GP sprindisõidus viienda koha. Vips alustas võistlust kuuendalt kohalt, kuid tõusis stardiga viiendaks. Ta möödus esikohalt startinud Jake Hughesist, kelle vormel jäi stardisirgele seisma.

Ülejäänud võistluse jälitas eestlane Enzo Fittipaldit. Eestlane oli brasiillasest selgelt kiirem, aga Monaco kitsal ringrajal ei õnnestunud möödasõitu teha. Nii lõpetaski Vips võrdlemisi sündmustevaese etapi viiendal kohal.

Eestlase punktisaak kasvas nelja silma võrra. Ühtlasi lõpetas Vips neli starti kestnud punktipõua. Enne tänast teenis Vips viimati punkte Imola ringrajal sõidetud kvalifikatsioonist, kus teda premeeriti võidu eest kahe punktiga.

Monaco GP põhisõit peetakse pühapäeval kell 10.50. Vips stardib võidusõidule neljandalt kohalt.

Enne võistlust:

Laupäevast sprinti alustab Vips kuuendalt kohalt, kuid ta pole eriti optimistlik, et suudab positsiooni parandada, sest Monacos on äärmiselt piiratud möödumisvõimalused.

«Sprint – [ma ei saa teha] mitte midagi, absoluutselt mitte midagi! Eelmisel aastal oli kuiva ilmaga sõidetud sprint kõigile rohkem nagu testisessioon, sest tegelikult ei saa mööda sõita,» rääkis Vips.

Monaco GP on sel hooajal järjekorras viies etapp, kokku sõidetakse 14 etappi. Vips on kogunud 30 punkti, mis annab pingereas üheksanda koha. Liider Felipe Drugovichile kaotab ta juba 56 silmaga.