BLOGI ⟩ Real alistas Liverpooli 1:0 ja võitis Meistrite liiga

Toimetas Ville Arike
Madridi Reali meeskonna võidurõõm.
Madridi Reali meeskonna võidurõõm. Foto: Lee Smith/REUTERS/Scanpix

Euroopa klubijalgpalli hooajale pandi täna väärikas punkt Pariisis peetud Meistrite liiga finaalis, Madridi Real alistas Liverpooli 1:0. Postimees tegi mängust tekstilise otseblogi.

Real on Meistrite liiga ja selle eelkäija, Euroooa riikide meistrite karikavõitjaks kroonitud kokku 13, Liverpool 6 korral. Seega täna õhtuks on neil igal juhul kahe peale kokku 20 võitu!

Liverpool jõudis finaali Realiga võrreldes oluliselt väiksema närvikulu ja üleelamistega. Alagrupis võideti Madridi Atletico, Porto ja AC Milani vastu kõik kuus mängu. Ainus korralikult ärev pooltund elati üle kaheksandikfinaalis, sest Milanos alistati sealne Inter 2:0, ent kodus jäädi 62. minutil 0:1 taha. Rohkem väravaid kordusmängus siiski ei löödud.

Veerandfinaalis Lissaboni Benficaga võideti võõrsil 3:1 ning kodus asuti sama tulemusega juhtima. Et mäng lõppes 3:3, oli kõigest iluviga. Poolfinaalis Villarrealiga võideti kodus 2:0, võõrsil jäädi poolajaks 0:2 taha, kuid teisel mängupoolel löödi tosina minutiga kolm väravat ning viimaseks paarikümneks minutiks olid pinged maas.

Reali teekond finaali kulges hoopis teistmoodi, välja tuldi kõige võimatumatest olukordadest. Alagrupis kaotati kodus Tiraspoli Šeriffile, kuid viis ülejäänud mängu võideti, sealhulgas mõlemal korral Milano Interit ja Donetski Šahtari.

Kaheksandikfinaalis kaotati PSG-le võõrsil 0:1 ning oldi kodus esimese poolaja järel sama tulemusega taga. Ent teisel poolajal tegi Karim Benzema 17 minuti jooksul kübaratriki ja päästis omad.

Veerandfinaalis Chelseaga võideti võõrsil 3:1, ent kodus jäädi 75. minutil 0:3 taha. Kuid 80. minutil Rodrygo viigistas matši üldseisu ning 96. minutil lõi taas Benzema otsustava värava.

Poolfinaalis Manchester Cityga kaotati võõrsil 3:4 ja oldi kodus 89 minuti järel taga 0:1. Ent tagasitulekute limiit polnud veel täis, sest Rodrygo skooris 90. ja 90+1. minutil ning viis selgi korral mängu lisaajale! Ning seal lõi võiduvärava loomulikult Benzema, seekord penaltist.