E, 11.12.2023

TWITTERI-MÖLL ⟩ Jüri Vipsile teise võimaluse andnud Red Bulli otsus jagab fännid kahte leeri

Postimees Sport
Copy
Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: IMAGO/Diederik van der Laan/SCANPIX

Vormelisõitja Jüri Vipsi viimaste nädalate saaga sai uue tahu, kui selgus, et Red Bull ei heitnudki teda lõplikult üle parda.

28. juunil teatas Red Bulli võistkond, et eestlasega lõpetatakse koostöö, sest too kasutas avalikult rassistliku kõnepruuki. Kaheksa päeva hiljem selgitas punaste pullide vormel 1 tiimi boss Christian Horner, et Vips kõrvaldati küll test- ja varusõitja kohalt, ent ta saab juunior-programmis jätkata.

«Oleme temaga lepingu lõpetanud, see annab talle kindlasti aega järelemõtlemiseks. Aga igaüks väärib teist võimalust, kui ta suudab näidata, et on oma vigadest õppinud. Ta on noor mees, laps. Vaatamata lepingu katkestamisele jätkame tema toetamist vaimse tervise ja hariduse seisukohast. Loodetavasti tuleb see talle kasuks,» ütles Horner portaalile PA.

Üsna üllatav pööre püüab kõvasti tähelepanu ka sotsiaalmeedias. Vormelisõbrad jagunevad suures plaanis kahte leeri: ühed laidavad Red Bulli otsust, teised kiidavad.

«Seega, Red Bull «ei tolereeri rassismi», kui tegelikult on nad Vipsi enda tiiva all edasi hoidnud. Tundub, et teod ja klapi sõnadega. Häbiväärne,» kirjutab Twitteris kasutaja Rob Myers.

«Hektel, mil selgus, et Vipsi ei visatud F2-meeskonnast (Hitech) N-sõna tõttu välja, sai selgeks, et tegemist on PR-trikiga. Reb Bulli tegevus pole tõsiseltvõetav. Ükskõik kui hea sõitjaga on tegemist, ei tohi rassisti kaitsta,» märkis James Kurt.

Oluliselt positiivsema säutsu postitas Matt: «Kõik, kes ütlevad, et see oli vale otsus, palun leidke võimalus anda Jürile teine võimalus. Ta sai oma õppetunni kätte ja on valmis end muutma. Tubli, Red Bull. Minu austus nende vastu kasvas nüüd veelgi. Vipsi lunastusretk alaku!»

Talle sekundeeris Delia: «Ma ei salli rassismi, ega pole Red Bulli fänn, kuid inimesed teevad vigu. Eriti noored, kes kasvasid üles võidusõidurajal. Loodan vaid, et Vips sai sellest juhtumist õppetunni.»

Veel väike valik erinevaid säutse:

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles