P, 25.09.2022

Latvala avaldas Rovanperä edu saladuse

Karl Mihkel Eller
Latvala avaldas Rovanperä edu saladuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jari-Matti Latvala.
Jari-Matti Latvala. Foto: Sander Ilvest

Aasta tagasi noppis Toyota piloot Kalle Rovanperä Rally Estonialt karjääri esimese võidu ja nüüd on ta kulgemas järjekordse triumfi ning oleme ausad, ka MM-tiitli suunas. Toyota tiimipealik Jari-Matti Latvala avaldas, milles peitub tema saladus.

Rovanperä on olnud Rally Estonial võrreldes konkurentidega täiesti teisest klassist ja tema edu viimase päeva eel on lähima jälitaja ees juba pea pool minutit.

«Kui tingimused on keerulised, siis ta on alati väga tugev ja paistab, et ta teeb sellistes oludes alati imelisi tegusid. Ta on sel aastal igas aspektis arenenud. Pole väga kohti, kus ta peaks arenema,» rääkis Latvala laupäevase võistluspäeva järel.

«Me oleme selliseid asju varem näinud. Nägime seda Sebastien Loebi ja Sebastien Ogier’ga, kui nad olid oma võimete tipul ja domineerisid. Ta on saamas samasse rütmi,» jätkas tiimipealik oma hoolealuse kiitmist.

Suurt rolli mängib Rovanperä edus see, et ta alustas ralli sõitmist juba varases nooruses. Ta alustas sõitmist 13-aastasena. Ta oli alustades neli aastat noorem kui mina. Kalle on juba hea kiiruse leidnud, aga sel aastal on ta inimesena kasvanud, küpseks muutunud. Ja ma ei tea, kust see tuleb. [Tavaliselt] see tuleb vanusega ja võtab aega, aga kuidas see sel aastal ja nii kiirelt tuli, ma ei tea. Aga see on imeline!» avaldas Latvala noore kaasmaalase edu saladuse.

Toyotas Ogier’ga kolmandat autot jagav Esapekka Lappi ütles otse välja, kuidas Rovanperäga seis on. «Kalle on muutumas võitmatuks. Kõik peavad aksepteerima, et Kalle on mees, keda võita,» ütles Lappi.

Märksõnad
Tagasi üles