BLOGI ⟩ Prantsusmaa GP: Verstappenile hooaja seitsmes võit, pikalt juhtinud Leclerc lõpetas seinas

Red Bull tähistamas Max Verstappeni triumfi.
Red Bull tähistamas Max Verstappeni triumfi. Foto: Eric Gaillard

Hooaja 12. F1 etapi Prantsusmaal võitis valitsev maailmameister Max Verstappen (Red Bull), kellele järnesid Mercedese sõitjad Lewis Hamilton ja George Russell. Parimalt stardikohalt rajale pääsenud Charles Leclerci (Ferrari) võidukihutamine lõppes kinni kiilunud gaasipedaali tõttu rajabarjääris.

Kvalifikatsiooni kiireim mees Charles Leclerc (Ferrari) sai kõige paremini minema ka stardist ning juhtis võistlust kuni 18. ringini, kuniks tema vormeli gaasipedaal kiires paremkurvis kinni kiirus ning monacolane rajalt välja kihutas.

Pärast seda tõusis liidriks Max Verstappen (Red Bull), kes hoidis võrdlemisi sündmustevaeses sõidus esikohta lõpuni välja. Teisena finišeeris Lewis Hamilton (Mercedes), kel tuli rajal hakkama saada joogipudelita. Vahetult pärast GP-d pakkus karjääri 300. võistlusstardi teinud britt, et ta võis nõnda kehakaalust kaotada ca kolm kilogrammi.

Poodiumi alumisele astmele kerkis George Russell (Mercedes), kes kasutas suurepäraselt ära neli ringi enne lõppu Guanyu Zhou (Alfa Romeo) väljasõidu tulemusena välja kuulutatud virtuaalse turvaauto. Britt tõmbas aeglasema ringi ajal oskuslikult Sergio Perezile (Red Bull) tuulde ning tuhises roheliste lippude lehvides mehhiklasest ka kärmelt mööda.

Kõige vingema etteaste tegi Paul Ricardi ringrajal teine Ferrari sõitja Carlos Sainz jr, kes tõusis eelviimaselt kohalt startides koguni viiendaks. Sealjuures võinuks hispaanlane konkureerida ka poodiumikoha pärast, kuid meeskond ei julgenud pärast Leclerci väljasõitu enam viimase piiri peal olnud rehvidega riskida ja kutsus ta kümme ringi enne lõppu igaks juhuks boksi.

Prantsusmaa GP esikümme: 1. Max Verstappen, 2. Lewis Hamilton, 3. George Russell, 4. Sergio Perez, 5. Carlos Sainz jr, 6. Fernando Alonso 7. Lando Norris, 8. Daniel Ricciardo, 9. Esteban Ocon, 10. Lance Stroll.

Enne sõitu:

Prantsusmaa GP kvalifikatsiooni võitis Ferrari sõitja Charles Leclerc, kes kasutas ajasõidus oskuslikult tuules sõitmise taktikat. Monacolase tiimikaaslane Carlos Sainz jr kihutas kvalifikatsiooni võidu toonud ringil Leclercil ees, mis tekitas võidumehele vajaliku tuulevarju.

Teiselt stardikohalt alustab MM-sarja üldliider Max Verstappen (Red Bull) ja kolmandalt kohalt hollandlase tiimikaaslane Sergio Perez. Tiimikaaslast aidanud Sainz jr peab mootori vahetamise tõttu alustama 19. positsioonilt.