Liverpool pani hooaja avaduellis City selgelt paika

Toimetas Karl Juhkami
Liverpooli mängumehed tähistamas.
Liverpooli mängumehed tähistamas. Foto: Andrew Boyers

Inglismaal peeti laupäeval tänavuse Premier League'i hooaja eelroog kui mullune jalgpalli karikavõitja Liverpool alistas superkarika ehk Community Shieldi raames 3:1 valitseva meistri Manchester City.

Punased asusid Leicesteris toimunud kohtumist juhtima 21. minutil, kui täpne oli paremkaitsja Trent Alexander-Arnold. Cityl õnnestus kohtumine viigistada alles teise poolaja keskel, 70. minutil sahistas väravavõrku Julian Alvarez.

Mängu lõpp kuulus aga taas Liverpoolile: esmalt teeniti 83. minutil penalti, mille Mo Salah ka realiseeris. Kohtumise lõppskoori 3:1 tegi mängu kolmandal üleminutil Jürgen Klopi värske ost Darwin Nunez.

Nõnda tõstsid punased 16-aastase pausi järel taas Community Shieldi võitjakarika enda pea kohale. Cityl tuli aga teist aastat järjest kaotajana platsilt ära minna.