T, 6.12.2022

Venelased tögasid jäähokisünnimaal toimuvat MMi

Karl Mihkel Eller
Venelased tögasid jäähokisünnimaal toimuvat MMi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ennast ületanud Läti hokinoored U20 MMil. Publikut paraku areenil väga palju polnud.
Ennast ületanud Läti hokinoored U20 MMil. Publikut paraku areenil väga palju polnud. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Jäähoki alla 20-aastaste maailmameistrivõistlused toimuvad Kanadas Edmontonis. Vene meedia tögas jäähokisünnimaad, sest võistlustel on vähe publikut. Kanadalased ei jäänud vastust võlgu ja andsid venelastele ninanipsu.

Ilta Sanomat tõdeb, et rahvast on tõesti suvisel ajal hokimänge vähe vaatamas. Turniiri esimesi mänge käis kokku vaatamas vaid 5300 pealtvaatajat. Ka Kanada koondise mängudel oli vaid mõni tuhat pealtvaatajat.

«Võrreldes kõrgete ootustega on see väike šokk,» kommenteeris üks Kanada fänn pärast avamänge.

Alagrupiturniir on lõppemas ja ehk on kohamängudel areenidele tulemas rohkem publikut. Soome meediast võis lugeda, et pahameelt pakkus ka kesvamärjukese kõrge hind – suure õlle eest küsitakse Edmontoni areenil kümme eurot.

«Kuigi oleme Kanadas, ei ole august hokikuu. Jõulude ajal oli olukord hoopis teine. Siis istusid minu kõrval tribüünil inimesed, kes olid kaugelt Carolinast mänge vaatama tulnud,» nentis fänn Rick, et paljuks ei peetud ka enam kui 4000 km kauguselt kohale tulla. Samas on turniirile tehtud vähe reklaami ja ka piletihind on krõbe.

Venemaa noortekoondis pidi aga sanktsioonide tõttu võistluselt eemale jääma, nende koha sai endale Läti. Meie lõunanaabrid võitsid läinud ööl Tšehhit 5:2 ja kindlustasid koha kaheksa parema seas. See oli lätlaste jaoks ajalooline saavutus ning võidu järel triumfeerisid nad, nagu oleksid tulnud maailmameistriks, kirjutas Soome meedia. Täna jätkub MM play-off'idega.

Märksõnad
Tagasi üles