P, 27.11.2022

Hyundai pealik: me ei tohi enne 1. oktoobrit autot uuendada

Siim Kaasik
, reporter
Hyundai pealik: me ei tohi enne 1. oktoobrit autot uuendada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak Soome MM-rallil.
Ott Tänak Soome MM-rallil. Foto: IMAGO/Nikos Katikis/Scanpix

Hyundai ralliauto on hooaja teises pooles teinud tubli arengu, kuid nüüd tuleb mõnda aega sõita suuresti samasuguse autoga.

Hyundai rallimeeskond oli pikka aega raskustes, kuidas leida tasakaal auto vastupidavuse ja kiiruse vahel. Viimased kaks rallit on lõppenud Ott Tänaku võiduga ning see näitab, et meeskond on viimaks leidnud õige tee.

Võiks ju arvata, et heale lainele saanud Hyundai jätkab arengut samas tempos, kuid paraku seavad WRC-sarja reeglid meeskonnale piiri.

«Me ei saa muuta kõike suvalisel ajal,» sõnas meeskonna ajutine pealik Julien Moncet Autohebdo vahendusel. «Autod on homoligeeritud kolmeks aastaks. Saame autot muuta vaid läbi jokkerite: 5 jokkerit on šassiile, 3 mootorile ja 2 + 1 elektroonikale. Muudatuste jaoks on kindel ajakava. Aastas on muudatusteks neli perioodi ja kui me neid ei kasuta, lähevad need kaotsi.»

«Enne muudatust tuleb meil esitada FIA-le avaldus, kes seda siis analüüsib. Seejärel on ülevaatus ning alles siis saame muudatused pärast FIA määratud kuupäeva ralliradadele tuua. Järgmine võimalus muudatusteks on 1. oktoober,» rääkis Moncet ning lisas, et antud jutt puudutab homoligeeritud osasid.

Seega ei tasu Kreekas ja Uus-Meremaal Hyundai ralliautolt suuri muudatusi oodata. Küll aga võiks seda teha Kataloonias ja Jaapanis.

Märksõnad
Tagasi üles