N, 1.12.2022

Hamilton avaldas F1 tuleviku kohta ootamatu ennustuse

Karl-Joosep Küngas
Hamilton avaldas F1 tuleviku kohta ootamatu ennustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lewis Hamitlon (kollase kiivriga) on jälgimas Red Bulli vormelit, mis võib MM-sarja veel kaua valitseda.
Lewis Hamitlon (kollase kiivriga) on jälgimas Red Bulli vormelit, mis võib MM-sarja veel kaua valitseda. Foto: Dppi/dppi/Scanpix

Kuninglikus vormelisarjas on aastaid olnud Mercedese valitsemine, ent tänavu võttis juhtohjad üle Red Bulli meeskond. Seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton arvas, et konkurentide valitsemine võib kesta mitmeid aastaid.

Hamilton andis BBC-le intervjuu, kus mainis, et F1 ootab ilmselt Red Bulli ajastu, mille lõppu pole vähemalt hetkel küll näha. Läbi aegade üheks paremaks sõitjaks peetav Hamilton hindas, et Red Bulli võib oodata Mercedesele sarnane edulugu. Mäletatavasti on Mercedes võitnud kaheksa järjestikulist meeskondlikku MM-tiitlit ning seitse sõitjate võidutrofeed.

«Suure tõenäosusega on nende valitsemisaeg juba alanud. Nad on võimsalt uue generatsiooni masinatega alustanud ning konkurentidel väga keeruline nendega vahet vähendada,» leidis Hamilton.

Seitsmekordse maailmameistri hinnangul on pärast reeglite muudatusi äärmiselt oluline kohe stardipakult minema saada. See tekitab briti sõnul meeskonnas hea energia, millega üha paremaid tulemusi saavutatakse.

Hamilton kiitis intervjuus palju Red Bulli aerodünaamikat ja vormeli käitumist. Eelkõige tunnustas ta nende peainseneri Adrian Neweyt, kes taas suurepärast tööd teinud.

Kui hetkel F1 punktitabelisse vaadata, siis on raske Hamiltonile ka vastu vaielda. Red Bull on vankumatult liikumas meeskondliku MM-tiitli suunas ning nende esisõitja Max Verstappen kaitsmas mullu võidetud sõitjate MM-tiitlit.

Märksõnad
Tagasi üles