Haaland lõi rekordilise värava, kuid City kaotas punkte

Siim Kaasik
Erling Haaland.
Erling Haaland. Foto: Andrew Boyers/REUTERS/Scanpix

Valitsev Inglismaa meister Manchester City leppis võõrsil 1:1 viiki Aston Villaga.

City läks kohtumist juhtima 50. minutil, kui täpne oli klubi suvine ost Erling Haaland. Veerand tundi hiljem oli täpne aga kodumeeskonna ääreründaja Leon Bailey.

Suvel 60 miljoni euro eest Dortmundi Borussiast Manchester Citysse siirdunud Haaland on kuue mänguga löönud juba kümme väravat. Nii kiiresti on Premier League’is kahekohalise väravate arvuni jõudnud vaid Mick Quinn, kes vajas 1992. aastal samuti kuute mängu.

Inglismaa meistrivõistlustel on City kogunud 14 punkti, mis annab teise koha. Liider Londoni Arsenalil on punkte 15, kuid pühapäeval läheb Londoni klubi vastamisi Manchester Unitediga ning võib eduseisu suurendada. Aston Villa lõpetas kolm mängu kestnud kaotusteseeria ja on tabelis nelja punktiga 17. kohal.