Endine Eesti koondise loots Cretu viis Sloveenia MM-i veerandfinaali

Sloveenia juhendamise üle võtnud Gheorghe Cretu on teinud suurepärast tööd.
Sloveenia juhendamise üle võtnud Gheorghe Cretu on teinud suurepärast tööd. Foto: Jure Makovec / AFP/SCANPIX

Meeste võrkpalli MM-finaalturniiril jõudis esimesena veerandfinaali kodupubliku ees mängiv Sloveenia, kes alistas kaheksandikfinaalis Saksamaa 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:22).

Aastatel 2014-2019 Eesti koondis juhendanud ja 2015. aasta EMil veerandfinaalile väga lähedale jõudnud Cheorghe Cretu tüüris nüüd seitse aastat hiljem Sloveenia MM-finaalturniiril kaheksa parema hulka.

Esimeses kahes geimis polnud Sloveenial probleeme Saksamaa paika panemisega, ent seejärel läks kohtumine põnevamaks. Sakslased võitsid kolmanda geimi ning pinge püsis ka viimaseks jäänud neljandas vaatuses. Siiski suutsid sloveenid külma pead hoida ja võidu ära vormistada.

Cretu hoolealuste resultatiivseim oli 19 punktiga Klemen Cebulj, Toncek Štern lisas 16 silma. Sakslaste parima tõi Linus Weber 17 punkti.

Sloveenia kohtub veerandfinaalis, kas Hollandi või Ukrainaga. Nende omavaheline kohtumine toimub esmaspäeval.