Vihale aetud Türgi tuli ikkagi väljakule ja kindlustas koha kaheksandikfinaalis

Türgi koondise peateener Ergin Ataman.
Türgi koondise peateener Ergin Ataman. Foto: REUTERS/Irakli Gedenidze/SCANPIX

Korvpalli EM-finaalturniiril kindlustas A-alagrupis edasipääsu Türgi koondis, kes mängis 78:63 üle Belgia.

Türklased tulid Belgia vastu hirmsa sooviga eelmise mängu kaotus Gruusiale kohe heastada. Belglased ilmselt polnud sääraseks surveks valmis ning nõnda läks kohe mängu algus väga raskeks.

Türgi alustas kohtumist 11:2 spordiga ja avaveerand võideti koguni 20:6. Teisel veerandil kasvas türklaste edu koguni 19-punktiliseks, ent poolajapausiks jõudis Belgia seitsme silma kaugusele (37:30).

Teisel poolajal enam Türgi belglastele võimalust ei pakkunud. Lõpusireeni kõlades oli tablool Türgi 78:63 võidunumbrid. Tänases kohtumises kerkis Türgi kangelaseks NBA-mees Alperen Sengun, kelle arvele jäi 21 punkti ja üheksa lauapalli.

Nüüd on A-alagrupis Türgi esimese meeskonnana kindlustanud endale koha kaheksandikfinaalis. Neil on turniiritabelis kirjas kolm võitu ja üks kaotus, mis annab A-alagrupis esikoha.