T, 6.12.2022

Hyundai käskis Sordol Tänak mööda lasta, aga hispaanlane ei teinud seda

Karl-Joosep Küngas
Hyundai käskis Sordol Tänak mööda lasta, aga hispaanlane ei teinud seda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Dani Sordo (vasakul) ja Ott Tänak (keskeI).
Dani Sordo (vasakul) ja Ott Tänak (keskeI). Foto: Bastien Baudin/Hyundai Motorsport GmbH/Austral

Hyundai meeskonnas ei ole kommunikatsioon Kreeka rallil kõige parem olnud. Reedesel võistluspäeval paluti Dani Sordol loovutada enda positsioon MM-tiitli eest heitlevale Ott Tänakule, ent hispaanlane ei teinud seda.

Tänakul oli reedel raske ülesanne, kui ta pidi koos Kalle Rovanperäga väga palju teed puhastama. Siiski püsis eestlane kõrges mängus ning hoidis kuuendat positsiooni. See võinuks koha võrra paremgi olla, ent tema ees olnud Sordo sai eestlane mööda laskmise teate liiga hilja.

Tänak saanuks laupäeval koha võrra parema stardipositsiooni, mis on Kreekas määrava tähtsusega. Iga mees tema ees teeb tee aina puhtamaks ning laupäeval võinuksid ajad veelgi paremad olla.

«Ma ei ütle selle kohta midagi. Maailmameister Tänak on väga kiire ja ta ei vaja sellist abi,» lausus Sordo ralliportaalile Dirtfish. «Ma ei näinud õigel ajal seda infot telefonist. Kui oleksin näinud, siis võib-olla oleksin ka Tänaku mööda lasknud, ent ma ei vaata enne kiiruskatseid telefoni,» lisas hispaanlane, kelle sõnul tuli teade kaks minutit enne tema starti.

Sordo sõnul ei olnud see üks positsioon laupäeval midagi määravat. Sellega polevat hispaanlase sõnul midagi väga palju juurde võitnud ning ta loodab, et ühel päeval ka Tänak mõistab tema käitumist.

Märksõnad
Tagasi üles