Hyundai WRC-tiim vaeb sõitjate osas kõiki võimalusi

Postimees Sport
Copy
Ott Tänak ja Martin Järveoja Kreeka MM-rallil.
Ott Tänak ja Martin Järveoja Kreeka MM-rallil. Foto: DUFOUR FABIEN/Hyundai Motorsport

Hyundai rallitiim on suunanud pilgu järgmisesse aastasse ning meeskonnapealiku asetäitja Julien Moncet on kinnitanud, et hindas juba enne Kreeka rallit järgmise aasta võimalusi. Rahvusvaheline meedia räägib aga aina julgemas kõneviisis Ott Tänaku liitumisest M-Spordiga.

Kuigi Tänakul on Hyundaiga sõlmitud leping järgmiseks aastaks, on spekulatsioonid tema tuleviku suhtes tõusnud, seda vaatamata kolmele võidule Sardiinias, Soomes ja Belgias.

Eriti on meediale jäänud hambusse eestlase avaldused, kus ta väljendab selget pettumust Hyundai vastupidavuse pärast. Viimane tõrvatilk meepotis oli Kreeka MM-rallil andmata jäänud tiimikäsklus ning saarlase MM-tiitli võimaluse kahanemine.

Küsimusele, kas ta sõidab järgmisel aastal Hyundaisse, vastas Tänak: «Seda näeme järgmisel aastal.»

Eelmisel kuul Belgias toimunud ralli järel ütles Moncet, et tema sõitjatega lepinguid ei sõlmi, kuid eeldab, et Tänak jätkab meeskonnas. Kuigi prantslane mõistis Tänaku pettumust meeskonna otsuse pärast Kreekas, vastas ta küsimusele, kas ta eeldab, et sõitja jääb järgmisel aastal meeskonda: «Meil on temaga kontakt ja me arutame temaga tuleviku üle, nagu teeme kõigi meie sõitjatega. See on normaalne,» kirjutas Autosport.

Sama väljaanne teatas nüüd, et Hyundai vaeb uueks hooajaks kõiki võimalusi ning spekulatsioonid ühendavad Tänakut jätkuvalt M-Spordiga.

Kui Tänak otsustab Hyundaist lahkuda, olekski M-Sport tema ainuke valik. Toyota plaanib järgmisel aastal jätkata samade sõitjatega. Suurbritannia meeskonnal on järgmiseks aastaks leping Craig Breeniga, kuid tiimi omanik Malcolm Wilson on kindel, et tahab saada ka ühte tippsõitjat.

Tagasi üles