E, 3.10.2022

Paradoks: Neuville lasi väidetavalt Tänakul meelega võita Kreeka ralli viimase kiiruskatse

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Paradoks: Neuville lasi väidetavalt Tänakul meelega võita Kreeka ralli viimase kiiruskatse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
2022 FIA World Rally Championship
Round 10, Acropolis Rally
8-11 September 2022
Ott Tanak

Photographer: Austral
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH
2022 FIA World Rally Championship Round 10, Acropolis Rally 8-11 September 2022 Ott Tanak Photographer: Austral Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH Foto: Bastien Baudin/Hyundai Motorsport GmbH / Austral

Eelmisel nädalavahetusel peetud Kreeka MM-ralli tõi ühest küljest kolmikvõidu teeninud Hyundaile rõõmu. Teisalt muutusid niigi segased tiimisisesed suhted veelgi pingelisemaks.

Enim kõneainet pakkus, et individuaalsele MM-tiitlile Ott Tänakust oluliselt madalamaid võimalusi omav Thierry Neuville ei lasknud tiimikaaslast endast mööda. Esimese ja teise koha vahe on seitse silma. Kolm etappi enne hooaja lõppu kaotab meie mees liidrile Kalle Rovanperäle 53, belglane aga juba 76 punktiga.

Hyundai tiimipealiku kohusetäitja Julien Moncet ütles pärast rallit, et ei käskinud sõitjatel kohti vahetada, sest mõlemal olla teoreetiline võimalus MM-tiitliks. Küll aga läks see vastuollu Neuville'i võistlusjärgse kommentaariga.

«Punktikatsel jätsime Otile tee vabaks, et ta saaks kätte viis silma. Temal on oluliselt suurem võimalus tiitli eest heidelda kui mul. Kuigi see tõenäosus on väike,» märkis belglane intervjuus Belgia rahvusringhäälingule.

Viimase kolme etapiga on laual maksimaalselt 90 punkti. Rovanperä on viimase kahe etapi sõiduvigadega oma edust kõvasti ära andnud, ent juhib siiski üsna turvaliselt. 

MM-hooaeg jätkub 29. septembrist 2. oktoobrini peetava Uus-Meremaa ralliga.

Märksõnad
Tagasi üles