Inglismaa klubid mälestasid kuningannat ja jätkasid mängudega

Toimetas Ville Arike
Staadion Villa Park Birminghamis. Minutiline leinaseisak kuninganna Elizabeth II mälestuseks enne mängu Aston Villa - Southampton. Foto: JASON CAIRNDUFF/Action Images via Reuters/Scanpix

Eelmisel nädalal suri Inglismaa kuninganna Elizabeth II ning mõistetavalt pandi riigi spordielu mõneks päevaks seisma. Eile jätkusid mängud sealses jalgpalli kõrgliigas, kohtumiste eel mälestasid meeskonnad ja pealtvaatajad kuningannat.

Riiki 70 aastat valitsenud, 96 aasta vanusena surnud kuninganna Elizabeth II mälestuseks peeti mängupaikades Birminghamis ja Nottinghamis minutiline leinaseisak, mängiti Suurbritannia hümni.

Leinaseisaku ajal lülitati Birminghami staadionil Villa Park välja kõik tuled. Valgustatuks jäi ainult keskring, kus seisid mängijad ja kohtunikud. Nottinghamis asetati City Groundi keskringi leinaseisaku eel pärjad.

Lipud olid tõmmatud poolde masti, mõlema mängu mängijad ja kohtunikud kandsid musta käepaela, suurtel tabloodel olid kuninganna Elizabeth II fotod.

Mängiti ka. Birmighamis alistas Aston Villa Southamptoni 1:0, Nottingham aga kaotas kodus Fulhamile 2:3.

Tänase mängupäeva juhatavad kell 14.30 sisse Wolverhampton ja Manchester City.