BC Kalev/Cramo hakkas Leedu meistrile kõvasti vastu

Toimetas Ville Arike
BC Kalev/Cramo meeskond.
BC Kalev/Cramo meeskond. Foto: Facebook/BC Kalev/Cramo

Läinud hooajal Eesti korvpalliliigas üle pika aja esikohata jäänud ning uuel hooajal positsioone taastada püüdev BC Kalev/Cramo pidas eurosarja kvalifikatsiooniturniiri eel viimase kontrollmängu ning kaotas Vilniuses sealsele Rytasele vaid 76:80.

Kalev võitis poolaja 36:30 ja juhtis veel enne viimast veerandaega 59:56. Lõpuveerand kuulus siiski valitsevale Leedu meistrile Rytasele 24:17.

Kalevlaste mänguaeg ja punktid jagunesid ühtlaselt. Ukrainlasest mängujuht Oleksandr Kovliar kogus 12 punkti ja 5 korvisöötu, Wes Van Beck lisas 11 punkti ja 4 vaheltlõiget, Alterique Gilbert ja Tanel Kurbas 10 punkti. Rytase suurim korvikütt oli Marcus Foster 14 silmaga.

Suur vahe oli vabavisetes. Rytas sai neid 29 ja viskas sisse 20, Kalev vastavalt 8 ja 3.

Järgmisel nädalal osaleb Kalev Leedus Jonavas peetaval FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniturniiril, avamängus kohtutakse Zagrebi Cedevita Olimpija Junioriga.