Eestlannad alustasid kodust WTA-turniiri kaotusega

Katriin Saar (paremal).
Katriin Saar (paremal). Foto: Tairo Lutter

Tallinnas tehti täna algust WTA-tenniseturniiri kvalifikatsiooniga. Esimese eestlannana oli võistlustules Katriin Saar (WTA 1274.), kes kaotas 1:6, 3:6 sakslannale Anna-Lena Friedsamile (WTA 108.). Konkurentsist langes ka Liisa Varul, kes kaotas Heather Watsonile (WTA 128.) 1:6, 1:6.

20-aastane Saar suutis esimeses geimis üllatada, kui suutis 28-aastase Friedsami servi murda. Edasi aga kunagine maailma 45. reket ei vääratanud ja võitis kuus geimis järjest.

Teises setis jäi Saar 0:3 kaotusseisu, kuid tegi siis kaks murret ning suutis mängus esimest korda hoida ka oma servi ja seis oli 3:4. Seejärel võttis Friedsam kaks geimi järjest ja ühtlasi matši.

18-aastane Liisa Varul kaotas kvalifikatsiooni avaringis kunagisele briti esireketile Heather Watsonile (WTA 128.) 1:6, 1:6. Ka Varul suutis Watsoni vastu teha ühe servimurde, seda teises setis.

Tallinn Open WTA 250 turniiri kvalifikatsioonis tuleb põhitabelisse pääsemiseks alistada kaks vastast.