T, 6.12.2022

Latvala pareeris Tänaku liitumist Toyotaga: miks me peaks koosseisu vahetama?

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Latvala pareeris Tänaku liitumist Toyotaga: miks me peaks koosseisu vahetama?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jari-Matti Latvala.
Jari-Matti Latvala. Foto: Sander Ilvest

Autoralli MM-sarja hooaja teises pooles on üha enam räägitud Ott Tänaku lahkumisest Hyundai tiimist. Võimalikke kosilasi ongi vaid kaks, M-Sport ja Toyota, ent neist viimane paistab üsna ebatõenäoline.

WRC koduleht kirjutab, et MM-tiilti suunas kihutava Kalle Rovanperä ja neljandat kohta hoidva Elfyn Evansiga on Toyotal pikemad tulevikuplaanid. Küsimus näikse olevat, kas ja kui palju soovib sõita Sebastien Ogier, ning mis saab Esapekka Lappist. Takamoto Katsuta peaks jätkama täiskohaga Challenge-programmis.

«Meil pole veel midagi välja kuulutada, aga kui vaadata, kuidas meie võistkond on tänavu töötanud, võiks küsida, miks me peaks midagi muutma?» arutles Toyota tiimiboss Jari-Matti Latavala.

«Sebastieni-sugune kogenud sõitja on fantastiline. Ta võinuks küll suvel veidi rohkem võistelda, aga väga hea, et ta kuulub meie ridadesse. Esapekka on samuti näidanud stabiilselt head kiirust. Kalle hooaeg on olnud imeline, Elfynil pole alati õnne olnud.»

MM-hooaja lõpuni jääb veel kolm etappi. Järgmine ralli toimub selle nädala lõpus Uus-Meremaal. Kuigi Toyota viimased võistlused pole väga hästi õnnestunud, juhitakse kokkuvõttes lähima jälitaja Hyundai ees 63 punktiga.

Märksõnad
Tagasi üles