Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: @baskonia/Facebook

Korvpalli Hispaania meistrivõistlustel võitis Eesti koondislaste Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsari koduklubi Baskonia Barcelona vastu küll poolaja, aga sai lõpuks väga kindla kaotuse.

Baskonia juhtis esimese 20 minuti järel 51:39, ent kolmandat veerandaega alustas Barcelona tervelt 19:4 spurdiga. Lõpuks võideti veerand 26:7 ja suruti Baskonia põlvili.

Viimasel veerandajal ei võtnud Kataloonia au ja uhkus jalga gaasipedaalilt, kuniks mäng oli tehtud. Nad juhtisid parimal juhul 20 punktiga ning kuigi Baskonia suutis natuke järele tulla, oli Barcelona võit siiski kindel: 89:74.

Ääremängija Raieste alustas üllatuslikult algviisikus. Ta sai mänguaega kuus minutit ja 17 sekundit ning tabas kahest kolmepunktiviskest üle. Tsenter Kotsar müttas platsil 12 minutit ja 22 sekundit, viskas viis punkti ja võttis kaks lauapalli.

Liigatabelis on nii Barcelonal kui ka Baskonial üks võit ja üks kaotus.