N, 1.12.2022

Ralliajakirjanik: ma pole kindel, kui palju Tänak seda veel taluda suudab

Siim Kaasik
, reporter
Ralliajakirjanik: ma pole kindel, kui palju Tänak seda veel taluda suudab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ott Tänak
Ott Tänak Foto: Hyundai Motorsport

DirtFishi ralliajakirjanik Colin Clark pole kindel, kui kaua suudab Ott Tänak taluda Hyundai rallitiimi altvedamisi.

Uus-Mermaa rallil kolmanda koha saanud Tänak teenis võistluste käigus kaks ajakaristust, sest Hyundai hübriidajam andis kiiruskatsel lubatust rohkem võimsust. Lisaks pärssisid eestlase esitust probleemid ülekandega.

«Tänakule ei teinud ära mitte ainult kaks Toyotat, vaid ka tema oma meeskond. See on Oti jaoks ilmselgelt masendav, et tal pole ühtlast ja etteimatavat autot. Mingis mõttes on ta suutnud olukorraga kohaneda ning ta kiusab Hyundaid sel viisil, et võitleb esikoha eest,» kommenteeris Clark.

«Kuid kui pigistad autost viimsegi tilga välja, siis viimane asi, mida vajad, on karistus meeskonna administratiivsete vigade ees. Need karistused kukutasid Tänaku laupäeva hommikul liidrikohalt. Viimase jõu imesid Tänakust välja probleemid ülekandega,» kirjeldas Clark eestlase katsumusi.

Lõpetuseks tõdes karismaatiline ralliajakirjanik, et selleks aastaks on Tänaku tiitliheitlus läbi. «Ma ei ole kindel, kui palju ta seda veel taluda suudab,» sõnas Clark.

Ajakaristustest ja tehnilistest probleemidest hoolimata tegi Tänak Uus-Meremaal hea esituse ning teenis Clarkilt kaheksa punkti. Sama kõrgelt hindas ta ka teise koha teeninud Sebastien Ogier esitust. Maksimaalsed ehk kümme punkti andis ta ralli võiduga MM-tiitli kindlustanud Kalle Rovanperäle.

Märksõnad
Tagasi üles