T, 6.12.2022

Mudast väljunud jalgpallikoondis ronis kõrgemale ka FIFA edetabelis

Postimees Sport
Mudast väljunud jalgpallikoondis ronis kõrgemale ka FIFA edetabelis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti jalgpallikoondislased tähistamas võiduväravat Malta vastu.
Eesti jalgpallikoondislased tähistamas võiduväravat Malta vastu. Foto: Mihkel Maripuu

FIFA avalikustas värske maailma edetabeli, kus Rahvuste liigas C-divisjoni tõusnud Eesti meeste koondis asub võrreldes augustiga koha võrra kõrgemal.

FIFA edetabelis asub Eesti 109. positsioonil. Maailma edetabeli tipus püsib endiselt Brasiilia, esikolmikus säilitasid oma koha ka Belgia ja Argentina. Neile järgnevad Prantsusmaa ja Inglismaa ning kuuendal kohal asub Itaalia, kes tõukas võrreldes augustikuuga Hispaania seitsmendale reale. Esikümne seas püsivad endiselt ka Holland, Portugal ja Taani.

Eesti meeste koondis mängib oma aasta viimased kohtumised novembris, kui mõõtu võetakse Balti turniiril. Esimeses kohtumises minnakse Riias 16. novembril vastamisi Lätiga, kes langes FIFA edetabelis viie koha võrra ning paikneb 134. real. Teises poolfinaalis kohtuvad omavahel Leedu, kes asub 144. kohal, ning edetabeli 62. Island, kes osaleb Balti turniiril külalisriigina. Finaal ja kolmanda koha mäng peetakse 19. novembril. Sõltumata esimese mängu tulemusest toimub Eesti koondise teine kohtumine Tallinnas.

Märksõnad
Tagasi üles