Saaremaa ralli: Kaur alistas värske juunioride maailmameistri Virvese

Egon Kaur 2021. aastal Saaremaa rallil.
Egon Kaur 2021. aastal Saaremaa rallil. Foto: Alar Truu

Saaremaa ralli võitsid Egon Kaur ja Silver Simm. Teise koha noppis kuu tagasi juunioride maailmameistriks kroonitud Robert Virves, kellele luges kaarti britt Craig Drew. Kolmandad olid Priit Koik ja Kristo Tamm.

Laupäevane võistluspäev:

Reedel väikese edu haaranud Virves (Škoda Fabia R5) suutis laupäeva hommikul kohe katsevõidu noppida. See oli saarlasele juba neljandaks järjestikuseks katsevõiduks, ent edu Ken Torni ees oli ainult kolm sekundit.

Pärast kuuendat kiiruskatset vahetus Saaremaa rallil liider. Seni esikohta hoidnud Virves loovutas 9,84 km pikal Järise katsel Ken Tornile lausa 9,4 sekundit ning langes kolmandaks. Teine koht kuulus endiselt Kaurile (Volkswagen Polo GTI R5), kes kaotas võimu näidanud Tornile 2,9 sekundit.

Seitsmendal kiiruskatsel tabas Torni ebaõnn ning ta loovutas parimatele enam kui 17 sekundit. Nõnda kerkis katsevõidu teeninud Kauresikohale, edu Virvese ees oli 6 sekundit. Torn langes kolmandaks ning jäi Kaurist maha 15,8 sekundiga.

Kaheksandal kiiruskatsel suutis taas kõige kiiremat tempot näidata Kaur, kes teenis Saaremaal kolmanda katsevõidu. Virves kaotas ralliliidrile kaks sekundit juurde ning jäi enne kordusläbimisi kaheksa sekundi kaugusele.

Esikoha nimel heidelnud Linnamäe ja Torn olid sunnitud kaheksandal kiiruskatsel katkestama. Kui esimene neist tegi väljasõidu, siis Tornil purunes kaks rehvi ning tal polnud võimalik jätkata.

Üheksanda ja kümnenda kiiruskatsega astus Virves omakorda liider Kaurile lähemale. Kui Rahtla esimesel läbimisel oli Virvese edu ainult 0,6 sekundit, siis Undval kogunes edusekundeid 2,2. Nõnda vähendas Virves jõuliselt vahet Kauriga ning kaht esimest lahutas 5,2 sekundit.

Kolmandana jätkas Priit Koik (Škoda Fabia Rally2 evo), kes jäi liidrist juba 1.25 kaugusele.

11. kiiruskatsel, pärast hoolduspausi edestas Kaur lähimat jälitajat 2,1 sekundiga. Seega jäi Virves kaks katset enne lõppu liidrist maha 7,3 sekundit.

Koik kindlustas kolmandat kohta. Ta jäi küll Kaurile alla 6,6 sekundit, aga edestas Gregor Jeetsi (Škoda Fabia Rally2 evo) 0,9 sekundit. Kolmandat-neljandat meest lahutas 11,8 sekundit.

Eelviimasel kiiruskatsel noppis Kaur järjekordse katsevõidu. Ta edestas Virvest vaid 0,7 sekundiga. Viimase katse eel lahutas kaht kanget 7,6 sekundit.

Võitlus kolmandale kohale läks aga põnevamaks. Jeets edestas Koiki lausa 7,1 sekundiga. Viimaseks katseks sulas Koigi edu seega vaid 4,7 sekundi peale.

Viimase katsega aga jõudude vahekord ei muutunud. Kaur noppis Virvese ees 0,2 sekundiga katse- ja ühtlasi üldvõidu 7,8 sekundiga.

Kolmanda koha heitluses hoidis Koik selja taga Jeetsi. Lõpuks jäi neid lahutama 6,4 sekundit.

Saaremaa ralli kuus paremat:

Reedene võistluspäev:

Virvese edu teist kohta hoidva Ken Torni (Škoda Fabia R5) ees on 2,8 sekundit. Kolmandat positsiooni hoidev Egon Kaur (VW Polo R5) kaotab liidrile 5 sekundiga.

Edasi lähevad vahed juba suuremaks. Neljandal kohal olev Priit Koik (Škoda Fabia R5) läheb laupäevale vastu 29,9-sekundilise, leedulane Vladas Jurkevicius (Škoda Fabia R5) 33,8-sekundilise ning Georg Linnamäe (Hyundai i20 Rally2) 35,5-sekundilise kaotusega.

Üle 13 aasta taas võistlusrallil osalenud Urmo Aava jaoks lõppes ralli juba avakatsel, kus Rally Estonia korraldaja lõhkus Subaru Impreza tagasilla.

Turboprobleemi tõttu pidi ralli pooleli jätma ka EMV1 arvestuses Ford Fiesta protoga kihutanud Roland Murakas.

Ralli viimasel võistluspäeval, laupäeval on kavas kümme kiiruskatset. Neist esimene saab stardi kell 7.30 ning viimane 18.00.