R, 3.02.2023

Talendikas mootorrattur suri MM-etapil saadud vigastustesse

Toimetas Karl Juhkami
Talendikas mootorrattur suri MM-etapil saadud vigastustesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Victor Steeman.
Victor Steeman. Foto: Twitter @crash_motogp

Motospordi ringkonda tabas lühikese aja jooksul teine kaotus. Kui eelmisel nädalal lahkus raske avarii tagajärjel siitilmast 26-aastane Chrissy Rouse, siis esmaspäeval kustus Victor Steemani eluküünal.

Supersport 300 klassis võistelnud 22-aastane hollandlane tegi raske avarii nädalavahetusel Portugalis Algarve ringrajal peetud hooaja viimasel MM-etapil. Steemanile anti küll kohapeal esmaabi ning ta toimetati võistluspaigast ka kohalikku haiglasse, kuid paraku osutusid vigastused nii raskeks, et ta suri esmaspäeval.

«Arstide suurimatest pingutustest hoolimata said Steemani vigastused talle saatuslikuks,» teatas MM-sari oma pressiteates. 

Hollandlase perekond andis teada, et kuigi nende poja elutee katkes, õnnestus Steemanil päästa viie teise inimese elu. «Juhtus midagi, mida mootorratturi vanematena ikka kardad. Meie Victor ei suutnud oma viimast võistlust võita. Hoolimata leinast anname uhkusega teada, et meie kangelane suutis päästa viie inimese elu, kuna oli elundidoonor. Täname kõiki, kes on olnud viimastel päevadel meile toeks, jääme Victorit väga igatsema.»

Tänavu neli sõitu võitnud Steeman teenis Supersport 300 MM-sarja hooaja kokkuvõttes teise koha.

Tagasi üles