Kalev/Cramoga samasse alagruppi kuuluv Eesti korvpallitalent tegi eurosarjas korraliku debüüdi (1)

Christopher Krutto
Joonas Riismaa.
Joonas Riismaa. Foto: FIBA.com

20-aastane Eesti korvpallitalent Joonas Riismaa tegi eile õhtul koduklubi Brindisi eest FIBA Europe Cupi mängus Kiievi Budivelnõki vastu eurosarja debüüdi, kuid ei suutnud leivaisa võiduni aidata.

Budivelnõk alustas kohtumist paremini ning avaveerandi lõpuks oldi 21:13 ees. Poolaja lõpuks venitati vahe juba 43:30 peale, kuid teisel poolajal mängis omakorda paremini Brindisi.

Kuigi viimasel veerandil jõuti korra ka kahepunktilise vaheni, võitis Budivelnõk lõpuks kohtumise 74:70.

Esimest korda eurosarjas väljakul käinud Riismaa sai kohe korralikult mänguaega – 20 minutit ja 20 sekundit. Selle ajaga viskas eestlane kaheksa punkti (kahesed 2/1, kolmesed 4/2) ning korjas kaks lauapalli. Lisaks läksid talle veel kirja kolm isiklikku viga ja üks pallikaotus. Riismaa oli üks kolmest Brindisi mängijast, kelle pluss-miinus näitaja oli positiivne (4).

Brindisi parimateks kerkisid 17 punktiga Marcquise Reed ja Nick Perkins. Üleplatsimeheks kerkis Budivelnõki mängija Archie Goodwin.

Mõlemad meeskonnad kuuluvad FIBA Europe Cupil koos Kalev/Cramoga F-alagruppi. Riismaa saab Eesti pronksimeeskonna vastu oma oskuseid näidata kõigepealt 26. oktoobril Itaalias ning seejärel 30. novembril Tallinnas.

Esimese mänguvooru järel hoiab Kalev/Cramo F-alagrupis esimest kohta, Brindisi on hetkel neljas ehk viimane.