BLOGI ⟩ Baskonia viskas Maccabi saalist välja, Kotsarilt ja Raiestelt võimas esitus!

Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Baskonia/Facebook

Korvpalli Euroliigas lõppes Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia kaotuseseeria. Koduväljakul võõrustati Iisraeli tippklubi Tel Avivi Maccabit ning võeti ülisuur 116:87 võit.

Juba enne kohtumise avavilet tehti Eesti korvpalli ajalugu, sest Baskonia saatis algviisikus väljakule nii Kotsari kui ka Raieste. Varem polnud kaks eestlast korraga Euroliigas algviisikusse kuulunud.

Baskonia näitas täna suurepärast ründemängu. Kohe esimestest minutitest sisuliselt eksimatult visanud Hispaania tippklubi haaras kiire algedu, mis avaveerandi lõpuks 35:20 seisuks vormistati. Eduseisus mängisid suurt rolli ka eestlased, sest Kotsar viskas seitse ja Raieste viis punkti.

Suur edu ainult kannustas Baskoniat, kes järjepanu eduseisu suurendas. Poolajaks oldi ees 63:42 ning viimasele veerandile mindi vastu 23punktilises eduseisus. Lõpusireeni kõlades särasid tablool Baskonia 116:87 võidunumbrid ning Euroliiga rekordist jäi lahutama ainult kuus silma.

Baskonia edukaim oli täna 23 punkti toonud Markus Howard. Maik-Kalev Kotsar panustas võitu 18 punktiga. Sander Raieste kontosse jäi 7 punkti ja 2 korvisöötu, ent tema suurim ülesanne oli kaitsemäng Wade Baldwini vastu. Sellega sai Raieste suurepäraselt hakkama, kuna eestlase väljakul olles viskas Maccabi skoorimasin vaid 5 punkti.

Maccabi parimana viskas Hispaania koondislane Lorenzo Brown 20 punkti.

Võiduga kerkis Baskonia Euroliigas neljandale kohale, olles kogunud 4 võidu ja kaks kaotust. Maccabi langes täpselt sama saldoga viiendale reale.

Euroliiga hooaega suurepäraselt alustanud Baskonia on pidanud viimases kahes kohtumises kaotusekibedust tundma. Esmalt alistuti koduväljakul Piraeuse Olympiakosele ning seejärel saadi võõrsil suur saun Lyon-Villeurbanne'i Asvelilt. Nõnda ollakse kolme võidu ja kahe kaotusega langenud liigatabelis seitsmendale kohale.

Suvel mitu jõulist täiendust saanud Maccabi kuulub hetkel Euroliiga parimate hulka. Viiest esimesest mängust on võidetud neli ning sellega hoitakse täisedu nautiva Istanbuli Fenerbahce järel teist kohta. Maccabi teravaimaks mängumeheks on suvel Hispaania koondisega Euroopa meistritiitli võitnud Lorenzo Brown.