Ville Arike

Eesti-Ukraina korvpallipäev jätkus Kalevi spordihallis Eesti-Läti liiga tippmänguga, kus BC Kalev/Cramo alistas seni kaotuseta püsinud BC Prometei 94:80.

Kalev alustas tugeva vastase vastu hiilgavalt, võites esimese veerandaja 30:19. Poolajavileks vahe enam-vähem säilis (48:39), kuid kolmanda veerandiga võtsid külalised peaaegu järele (69:66). Otsustaval veerandajal leidis Kalev rünnakul aga samasuguse hoo nagu mängu alguses ja rebis uuesti sisse enam kui kümnepunktilise vahe.

Tegemist oli väga tempoka ja publikule atraktiivse mänguga, kus palju oli piiripealset füüsilist võitlust. Kalevi suuremad korvikütid olid Wesley Van Beck 19, Alterique Gilbert 18 ja Artur Konontšuk 16, Prometeil Caleb Agada 22 punktiga.

Kalev sai kahe kaotuse kõrvale viienda võidu, Prometei kaheksa võidu kõrvale esimese kaotuse.

Riias baseeruv Ukraina klubi Prometei osaleb Eesti-Läti liigas külalisena sai hooaja alguses ühe ülisuure võidu teise järel. Tegemist on Vana Maailma tugevuselt teises klubisarjas EuroCup mängiva meeskonnaga, kus ukrainlastest korvpallurite roll ei ole suur. Lisaks ameeriklastele kannab põhiraskust tšehhi tsenter Ondrej Balvin.

Teised tänased mängud: Viimsi/Sportland – Liepaja 82:67, Rapla Avis Utilitas – Läti Ülikool 77:62, TalTech – Keila 85:62, Ogre – Riia VEF 80:90.