Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Hispaania - Costa Rica.
Hispaania - Costa Rica. Foto: REUTERS/Carl Recine/SCANPIX

Jalgpalli MMi E-alagrupis alistas Hispaania 7:0 Costa Rica. See tähistab Hispaania ajaloo suurimat võitu MM-finaalturniiril.

Hispaania tegi Costa Ricaga sotid selgeks juba avapoolajal, mille võitis 3:0 – 11. minutil oli täpne Dani Olmo, 21. minutil Marco Asensio ja 31. minutil Ferran Torres.

Juba esimese poolajaga püstitas Hispaania rekordi. Nimelt jagasid hispaanlased omavahel 537 täpset söötu, mis tähistas pika puuga MMide avapoolaja tippmarki. Kusjuures varasem rekord oli vaid paar tundi vana, sest Saksamaa andis Jaapani vastu esimesel poolajal 422 täpset söötu.

Teine poolaeg jätkus sealt, kust esimene pooleli jäi. Hispaania eest tegid skoori Torres (54.), Gavi (74.), Carlos Soler (90.) ja Álvaro Morata (90+2.). Tähelepanuväärne oli eelkõige 18 aasta ja 110 päeva vanuse Gavi värav, sest viimati suutis temast noorem mängija MMil skoorida 1958. aastal. Mõistagi oli see Pele, kes lõi Rootsile 17 aasta ja 249 päeva vanuselt kaks väravat.

7:0 võit tähistab Hispaania ajaloo suurimat triumfi MM-finaalturniiridelt. Eelnev rekord pärines 1998. aastast, kui alagrupimängus alistati Bulgaaria 6:1.

Järgmises voorus kohtub Hispaania 27. novembril Saksamaaga, kes kaotas täna 1:2 Jaapanile. Costa Rica läheb mõistagi vastamisi Jaapaniga.

Möödunud reedel teatas Hispaania, et vasakkaitsja Jose Gaya peab hüppeliigesevigastuse tõttu MMi kõrvalt vaatama. Põlvevigastusega on audis edurivimees Mikel Oyarzabal. Poolkaitsja Koke vigastas küll oktoobri keskel reit, kuid liitus eelmisel nädalal täistreeningutega. Costa Rica on seevastu vigastustest prii.

Tänavu on Hispaania väljakul käinud üheksa korda. Ainus kaotus tuli 1:2 Šveitsilt, samas pole ühtegi A-kategooria riiki võidetud. Alistatud on Portugal, Jordaania, Šveits, Tšehhi, Island ja Albaania. Costa Rical on koondisemänge 12. Alla on jäädud vaid Panamale, kuid teiste hulgas on alistatud oma regiooni suurjõud USA ja Kanada. See ilmestab tõsiasja, et Costa Ricat tuleb tõsiselt võtta.

Hispaania on 2010. aasta maailmameister, kuid piirdus neli aastat tagasi kaheksandikfinaaliga. Costa Rica parim tulemus on 2014. aastal saavutatud veerandfinaalkoht, eelmisel MMil Venemaal piirduti alagrupiturniiriga.

Meeskondade koosseisud MMil

Hispaania:

Väravavahid: David Raya (Brentford), Robert Sanchez (Brighton & Hove), Unai Simon (Athletic Bilbao)

Kaitsjad: Jordi Alba (Barcelona), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Dani Carvajal (Real Madrid), Alejsandro Balde (Barcelona), Eric Garcia (Barcelona), Hugo Guillamon (Valencia), Aymeric Laporte (Manchester City), Pau Torres (Villarreal)

Poolkaitsjad: Sergio Busquets (Barcelona), Gavi (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Marcos Llorente (Atletico Madrid), Pedri (Barcelona), Rodri (Manchester City), Carlos Soler (PSG)

Ründajad: Dani Olmo (RB Leipzig), Marco Asensio (Real Madrid), Ansu Fati (Barcelona), Alvaro Morata (Atletico Madrid), Yeremi Pino (Villarreal), Pablo Sarabia (PSG), Ferran Torres (Barcelona), Nico Williams (Athletic Bilbao)

Costa Rica:

Väravavahid: Keylor Navas (PSG), Esteban Alvarado (Herediano), Patrick Sequeira (Lugo)

Kaitsjad: Francisco Calvo (Konyaspor), Bryan Oviedo (Real Salt Lake), Oscar Duarte (Al-Wehda), Kendall Waston (Saprissa), Ronald Matarrita (Cincinnati), Keysher Fuller (Herediano), Juan Pablo Vargas (Millonarios), Carlos Martinez (San Carlos)

Poolkaitsjad: Celso Borges (Alajuelense), Bryan Ruiz (Alajuelense), Yeltsin Tejeda (Herediano), Gerson Torres (Herediano), Jewison Bennette (Sunderland), Daniel Chacon (Colorado Rapids 2), Youstin Salas (Saprissa), Roan Wilson (Municipal Grecia), Brandon Aguilera (Nottingham Forest), Douglas Lopez (Herediano), Anthony Hernandez (Puntarenas), Alvaro Zamora (Saprissa)

Ründajad: Joel Campbell (Leon), Johan Venegas (Alajuelense), Anthony Contrearas (Herediano)