Toimetas Karl Juhkami

Pärnu Sadam alistas korvpalli FIBA Europe Cupi C-alagrupis hollandlaste Den Boschi Heroesi 75:67.

Kodutandril pigem raskustes olev Sadam alustas uue peatreener Gert Kullamäe käe all hästi, võites avaveerandi 26:18. Poolajaks, tõsi, oli eduseis veidi väiksem: tabloolt vaatas vastu seis 43:38.

Kolmas veerandaeg õnnestus paremini hollandlastel, kes pääsesid veerandaja lõpuks ette 53:52, kuid lõpp kuulus ikkagi Pärnule, kes võitis kohtumise 75:67.

Pärnu parimatena viskasid Robert Valve, Davis Geks ja nende värskeim täiendus Isaiah Hart kõik võrdselt 14 punkti, Serhii Pavlov lisas omalt poolt 13 sanga. Külaliste mänguvankrit vedas peaasjalikult Kobe Wester 26 punktiga. STATISTIKA

Pärnu Sadamal on viie mängu järel nüüd ette näidata kaks võitu ja kolm viiki, millega hoitakse C-alagrupis teist kohta. Tõsi, Portol ja Fribourgi viienda vooru kohtumine on veel käimas.

Sõltumata selle tulemusest vajaksid pärnakad aga alagrupist edasipääsuks imet, sest nende korvide vahe on –53. Den Boschil on sama näitaja +34, Portol (veel) +22 ja Fribourgil (veel) -3.

Viimases euromatšis Fribourgiga toimub järgmisel kolmapäeval kodusaalis.