BLOGI ⟩ Prantsusmaa alistas suurima tähe vedamisel Taani, kindlustades esimesena koha kaheksandikfinaalis

Kylian Mbappe.
Kylian Mbappe. Foto: EPA/NOUSHAD THEKKAYIL/SCANPIX

Jalgpalli MMil tulid teist korda väljakule valitsevad maailmameistrid. Prantsusmaa läks Euroopa koondiste duellis vastamisi Taaniga ning võttis 2:1 võidu. Sellega tagasid prantslased endale koha kaheksandikfinaalis.

Kohtumine kahe Euroopa tugeva koondise vahel algav väga uimaselt. Tempo hoiti väga madalal. Nõnda ei olnud võimalik ka rohketel võimalustel tekkida ja väravasuu jäigi avapoolajal suletuks.

Pärast pikemat pausi näidati hoopis lustakamat mängu. Prantsusmaal tekkis ridamisi võimalusi, millest 61. minutil realiseeris neist ühe Kylian Mbappe. Prantsusmaa suurim täht suutis ühe puutega Theo Hernandezi söödu Kasper Schmeicheli seljataha lüüa.

Prantsusmaa edu ei püsinud pikalt, sest juba kuus minutit hiljem särasid tablool 1:1 viiginumbrid. Taani nurgalöögist andis oivalise tsenderduse karistusalasse Christian Eriksen ning jätkupalli suunas lõpuks väravasse Andreas Christensen.

Viigisadamasse antud kohtumine siiski ei jõudnud, sest 86. minutil kindlustas Prantsusmaale MMidel kuuenda järjestikuse võidu Mbappe. 23-aastane ründetäht suunas puusaga sisse Antoine Griezmanni tsenderduse, lüües karjääri 31. värava koondisesärgis. Seejuures on neist seitse tulnud MM-finaalturniiridel.

Võiduga kindlustas Prantsusmaa esimese meeskonnana koha kaheksandikfinaalis, kuhu minnakse D-alagrupi esikohaga. Kaotus Taani jaoks midagi katki ei teinud ning neil tuleb nüüd viimases voorus alistada Austraalia, et hoida elus lootusi edasipääsuks.

Standings provided by Sofascore

Pärast avamängu haaras D-alagrupis juhtohjad Prantsusmaa, kellel ainsana kirjas kolm punkti. Nende esitus oli seejuures muljet avaldav, kuna lustliku mängustiiliga tulid Austraalia vastu 0:1 kaotusseisust imelihtsalt välja ning võeti lõpuks 4:1 võit. Seejuures peavad vastased neid kartma, kuna valitseva maailmameistri sisekliima paistab olema suurepärane. Motivatsiooni peaks prantslastel jaguma, sest võit viiks nad kaheksandikfinaali.

Taani jättis avakohtumises punktid lauale ning Tuneesia vastu saadi kätte väravateta viigipunkt. Enne MMi suurepärast mängu näidanud taanlased ei suutnud suurimal jalgpalliareenil kuidagi enda mängu leida, ent Prantsusmaa vastu tuleb see leida, kuna vastasel juhul võib terendada juba kojusõit.

Seejuures huvitava faktina on need meeskonnad sel aastal juba kahel korral kohtunud. UEFA Rahvuste liigas kuuluti samasse alagruppi ning juunis toimunud lahingutes jäi kahel korral peale Taani. Kodus võeti 2:0 ning võõrsilt 2:1 võit.