BLOGI ⟩ Jaapan virutas Hispaaniale kolme minutiga kaks väravat ja võttis järgmise skalbi (1)

Jaapanlased väravat tähistamas.
Jaapanlased väravat tähistamas. Foto: JENNIFER LORENZINI/Reuters/Scanpix

Kataris peetava jalgpalli MMi E-alagrupi viimases mängus alistas Jaapan 2:1 Hispaania.

Kohtumine algas täielikult Hispaania kontrolli all ning 11. minutil tasus 2010. aasta maailmameistrite raske töö ennast ära. Alvaro Morata lõi peaga mõnelt meetrilt kindlalt väravasse Cesar Azpilicueta tsenderduse.

Avapoolaeg kuuluski Hispaaniale ning Jaapanil õnnestus vaid mõnel üksikul korral rünnakule pääseda. Paistis, et mäng on minemas kindlalt hispaanlastele, kuid...

Teise poolaja kolmandal minutil sai poolajapausil vahetusest sekkunud Ritsu Doan vasaku jalaga paarikümnelt meetrilt proovida ja saatis kauni pommlöögi hispaanlaste väravasse. Kolm minutit hiljem murdis ta uuesti kasti ja mängis terava palli karistusalasse.

Kaoru Mitoma hoidis nahkkera ülinapilt mängus ning lükkas siis palli ette Ao Tanakale, kes jaapanlased ette viis. VAR vaatas veel olukorra üle ning kinnitas, et kõik oli määrustepärane.

Pärast seda asusid hispaanlased uuesti kontrolli enda kätte haarama ning kiigutasid palli paremale ja vasakule, kuid ei suutnud pikalt ühtegi ohtlikku võimalust tekitada. Parim võimalus tekkis mängu lõpuminutitel Dani Olmol, kes karistusalast löögile sai, kuid palli Jaapani väravavahile sülle virutas.

Kusjuures ühel hetkel oli Hispaania ka MMilt välja langemas, sest E-alagrupi teises mängus pääses Costa Rica mõneks ajaks Saksamaa vastu 2:1 ette, kuid kuna lõpuks võtsid kesk-ameeriklased vastu 2:4 kaotuse, pääses esikoha saanud Jaapanile lisaks alagrupist edasi just Hispaania.

Hispaania on tänavusel MMil pidanud kaks eriilmelist kohtumist. Avamängus Costa Rica vastu ei jäetud vastasele mitte mingit võimalust ja võeti ülikindel 7:0 võit. Teine kohtumine Saksamaaga oli palju kõrgetasemelisem. Hispaania alustas kohtumist tugevalt, kuid mängu lõpupoole suutis Saksamaa ise initsiatiivi haarata ning lõpuks piirdus Hispaania 1:1 viigiga.

Jaapan suutis MMi esimeses mängus korraliku üllatuspommiga hakkama saada, kui suutis pärast tagasihoidlikku esimest poolaega mängu hästi tagasi tulla ning Saksamaa 2:1 alistada. Teises mängus Costa Rica vastu suudeti küll olla teravam pool, kuid lõpuks võeti vastu valus 0:1 kaotus. Kusjuures Costa Rica skooris oma mängu ainsa raamilöögiga.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Hispaania koondise peatreeneril Luis Enriquel suurt peamurdmist enne Jaapaniga kohtumist ei ole, sest peale vahetult enne MMi viga saanud vasakkaitsja Jose Gaya on tema kasutuses kõik mängijad.

Jaapanlastel on olukord keerulisem, sest reielihaste vigastuste tõttu on küsimärgi all nii Londoni Arsenalis mängiv kaitsja Takehiro Tomiyasu kui ka Jaapani kõrgliigas mängiv Hiroki Sakai. Mõlemad mehed pidid kohtumise Costa Ricaga vahele jätma.

Meeskondade koosseisud MMil:

Jaapan:

Väravavahid: Eiji Kawashima (Strasbourg), Shuichi Gonda (Shimizu S-Pulse), Daniel Schmidt (Sint-Truiden)

Kaitsjad: Miki Yamane (Kawasaki Frontale), Shogo Taniguchi (Kawasaki Frontale), Yuto Nagatomo (FC Tokyo), Takehiro Tomiyasu (Arsenal), Hiroki Sakai (Urawa Red Diamonds), Ko Itakura (Mönchengladbachi Borussia), Maya Yoshida (Schalke), Hiroki Ito (Stuttgart)

Poolkaitsjad: Wataru Endo (Stuttgart), Gaku Shibasaki (Leganes), Takumi Minamino (Monaco), Hidemasa Morita (Sporting CP), Daichi Kamada (Frankfurdi Eintracht), Ao Tanaka (Fortuna Düsseldorf), Ritsu Doan (Freiburg), Yuki Soma (Nagoya Grampus)

Ründajad: Daizen Maeda (Celtic), Takefusa Kubo (Real Sociedad), Ayase Ueda (Cercle Brugge), Takuma Asano (VfL Bochum), Junya Ito (Reims), Kaoru Mitoma (Brighton & Hove), Shuto Machino (Shonan Bellmare)

Hispaania:

Väravavahid: David Raya (Brentford), Robert Sanchez (Brighton & Hove), Unai Simon (Athletic Bilbao)

Kaitsjad: Jordi Alba (Barcelona), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Dani Carvajal (Real Madrid), Alejsandro Balde (Barcelona), Eric Garcia (Barcelona), Hugo Guillamon (Valencia), Aymeric Laporte (Manchester City), Pau Torres (Villarreal)

Poolkaitsjad: Sergio Busquets (Barcelona), Gavi (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Marcos Llorente (Atletico Madrid), Pedri (Barcelona), Rodri (Manchester City), Carlos Soler (PSG)

Ründajad: Dani Olmo (RB Leipzig), Marco Asensio (Real Madrid), Ansu Fati (Barcelona), Alvaro Morata (Atletico Madrid), Yeremi Pino (Villarreal), Pablo Sarabia (PSG), Ferran Torres (Barcelona), Nico Williams (Athletic Bilbao)