JÄRELVAADATAV ⟩ Selver/TalTech tegi võõrsil Pärnu vastu korrektuurid ja tagas koha karikafinaalis

Sport

Selgus esimene Aadu Luukase nime kandvate võrkpalli karikavõistluste finalist, kui poolfinaali korduskohtumises teenis Selver/TalTech võõrsil 3:1 (22:25, 25:12, 25:20, 28:26) võidu Pärnu VK üle.

Mäng algas punkt-punktis, aga seisult 7:7 said pärnakad hoo sisse ja võitsid esimese geimi 25:22. Selver/TalTech end siiski ehmatada ei lasknud, pigev vastupidi, sest teise geimi võitsid hoopis nemad, ja seda ülikindlalt 25:12. Kolmas oli taas veidi tasavägisem, aga alates seisult 17:17 olid paremad Andres Toobali hoolealused ning geim neile 25:20.

See tähendas, et nüüd oli juba kodumeeskond ise surve all, sest oli teada, et järgmise geimi kaotus tähendab Pärnu VK jaoks karikateekonna katkemist. Kodumeeskond suutiski end väga hästi kokku võtta ja andis neljandas vägeva lahingu. Geimi lõpp läks väga põnevaks, Selver/TalTechil läks vaja nelja matšpalli, et mäng 3:1 ja sellega ka finaalikoht Tallinna viia.

Võitjate kõige resultatiivsem oli Oliver Orav 24 (+17) punktiga. Denis Losnikov lisas 15 (+7) ja Rauno Tamme 11 (+8), tempomees Andri Aganits lisas suurepärased 10 (+8) punkti, mille sisse mahtus ka 4 blokipunkti.

Kaotajate parim oli Tony Tammiksaar 17 (+8) punktiga.

Kogu mängu statistika on leitav SIIT.

Teises poolfinaalpaaris alustas võidukalt 2021. aasta karikavõitja Bigbank Tartu, kes eile alistas Võrus Barrus Võru VK 3:0. Korduskohtumine mängitakse laupäeval kell 15.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Aadu Luukase karika finaal mängitakse 17. destembril.

Et võrkpalli karikavõistlustel selgub finalist kahe mängu koondsummas, on pärnakad ühe jalaga juba karikafinaalis. Balti liigas pärapidaja rollis olevad suvepealinlased šokeerisid poolfinaali avamängus pealinlasi, võites Selver/TalTechi nende kodusaalis 3:2 (23:25, 27:25, 26:24, 22:25, 15:13)

See tähendab, et nüüd oma kodusaalis toimuva kordusmängu võidu korral – olgu see siis 3:0, 3:1 või 3:2 – edeneks 17. detsembril toimuvasse karikafinaali just Pärnu VK. Lisaks võib pärnakaid aidata ka 2:3 kaotus, sest seejärel selgitataks finalist kuldses geimis.

1:3 või 0:3 kaotus tähendaks pärnakate jaoks aga karikafinaali ukse sulgumist.