Tartu Bigbank sai eksootilisest võõrsilmängust geimi, kuid ei enamat

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Timo Lõhmus oli kordusmängus 12 punktiga Bigbanki resultatiivseim.
Timo Lõhmus oli kordusmängus 12 punktiga Bigbanki resultatiivseim. Foto: CEV

Valitsev Eesti võrkpallimeister Tartu Bigbank pidi ka CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaali kordusmängus tunnistama Portugali klubi A. J. Fonte Bastardo 3:1 paremust ning pudenes eurosarjas konkurentsist.

Kaks nädalat tagasi Tartus toimunud avamängu võitis Portugali tippklubi 3:1 (25:21, 25:14, 20:25, 25:19). See tähendas, et Assooridel toimunud kordusmängus – kuhu ainuüksi kohale jõudmine oli suuremat sorti väljakutse – vajasid tartlased edasipääsuks esmalt kas 3:0 või 3:1 võitu ning seejärel veel paremust ka kuldses geimis.

Paraku sai üsna kiirelt selgeks, et sääraseid jõuvarusid Bigbankil pole. Avageim kaotati Atlandi ookeani saarel toimunud kohtumises 17:25 ning kuigi teises õnnestus portugallastele hambaid näidata – see võideti 25:22 –, siis sellega rõõmuhõisked piirdusid.

Kolmanda geimi võitsid Bastardo mehed kindlalt 25:11, misjärel oli nende edasipääs juba kindel. Varumehi mängitades võitsid nad ka pingevaba neljanda geimi 25:13 ja seeläbi kogu mängu 3:1.

Võitjate tulemuslikuim oli taas Edson Alberto Valencia Gonzales, kes tõi kolme geimiga 20 punkti (efektiivsus +14, rünnak 61 protsenti). Sama mees tassis Bastardo klubi ka Tartus toimunud avamängus, mil kogus 18 silma.

Bigbanki resultatiivseim oli nurgaründaja Timo Lõhmus 12 punktiga (+3, 50 protsenti), diagonaalründaja Matej Šmidl kogus kahe geimiga 8 punkti (+3, 43 protsenti) ning nurgaründaja Tamur Viidalepp samuti 8 punkti (+4, 57 protsenti).

Tartu vastuvõtt oli 40 protsenti ja rünnakuprotsent 45 protsenti, Bastardo vastavad numbrid olid 50 protsenti ja 61 protsenti. Lisaks panid võõrustajad oma paremuse maksma blokis (7 vs. Bigbanki 6) ja servijoone taga (8 ässa, 10 viga vs. Bigbanki 4 ässa, 9 viga). STATISTIKA

Peatreener Alar Rikbergi kommentaar: «Mängu algus kulus meil saali, vastase ja hilise kellaajaga harjumiseks – sellest ka avageimi üsna kindel allajäämine. Teise geimi vangerdused ja meeste tõsine võitlustahe tõid meid mängu tagasi, mängupilt pakkus nii efekti kui ka efektiivsust.

Siis aga jõud rauges, kolmanda geimi keskel alustas Fonte Bastardo meeskond hullumeelse kaitsemänguga ja pani juurde nii rünnakul kui servil. Sellest said nad emotsiooni üles ja peatada me neid enam ei suutnud. Kokkuvõttes näitavad kaks 1:3 kaotust õiglaselt meeskondade vahet. Kui me ise oma parimat mängu näitasime, püsisime mängus sees. Vaid vähestest ebakõladest ja vigadest piisab sellise vastase puhul, et vahe sisse käriseks.»