VIDEO ⟩ Kotsar ja Raieste olid osalised ajaloolises mängus

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Vitoria Baskonia mehed võitu tähistamas. Vasakult: Matt Costello, Markus Howard, Darius Thompson ja Maik-Kalev Kotsar. Foto: Aitor Bouzo / Facebook / Vitoria Baskonia

Hispaania korvpalli meistriliigas alistas Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia kodus 102:88 Fuenlabrada. Kusjuures avapoolaja järel oldi 35:52 kaotusseisus.

Võidule pandi alus võimsa kolmanda veerandajaga, kus oldi paremad koguni 39:12. Suurema skooriga on Hispaania kõrgliiga ajaloos suutnud ühe veerandaja võita vaid Barcelona ja Granada (mõlemad 29).

Baskonia oli ka otsustaval neljandikul parem, siis 28:24. Muide, klubi ajaloos võideti esimest korda matš, kus kaotati avapoolaeg 15 või enama punktiga.

Vägevamate veerandaegade edetabel:

Baskonia eest säras pehme viskekäega Markus Howard. Ta kogus üleplatsimehena 29 punkti, tabades kolmeseid 9st 6. Ligi 17 minutit mänginud Kotsar viskas 8, veidi üle 4 minuti teeninud Raieste 2 silma.

Eelmisel nädalal Türgist kahe Euroliiga skalbiga naasnud Baskonia on kahe sarja peale võitnud kaheksa mängu järjest. Kodustel meistrivõistlustel hoitakse kolmandat kohta.