Siim-Sander Vene oli kuumas viskehoos, kuid meeskond ikkagi kaotas

Toimetas Ville Arike
Siim-Sander Vene mänguhoos.
Siim-Sander Vene mänguhoos. Foto: fiba

Eesti koondise kapten Siim-Sander Vene sattus Iisraeli liiga mängus suurepärasesse viskehoogu, paraku tuli tema koduklubil Jeruusalemma Hapoelil vastu võtta kaotus.

Jeruusalemma meeskond kohtus Iisraeli liigas võõrsil liidri Tel Avivi Hapoeliga, jäi avaveerandiga taha 16:28 ning suureks vaheajaks 31:45. Seejärel hakati järele võtma, kuid enne, kui päris järele jõuti, kõlas lõpusireen – 77:80.

Vene kaks järjestikust kolmest tegid lõpuveerandil seisuks 59:63, korra jõuti ka kolme punkti kaugusele, ent eelviimasel minutil kärises vahe kuuele silmale. Khadeed Carringtoni korvid tõid tabloole seisu 73:74 ning samal mehel avanes 25 sekundit enne lõppu ka võimalus Jeruusalemma meeskond juhtima viia, ent seekord vise ei tabanud. Tel Avivi meeskond suutis lõpusekundite virrvarris nappi edumaad hoida.

28 minutit mänginud Vene tabas viiest kolmesest neli ja oma ainsa kahese ning kogus 14 punkti, 4 lauapalli ja 1 kulbi. Jeruusalemma klubi suuremad korvikütid olid Levi Randolph 20 ning Harrington (visked mängust 15/4) 17, võitjaist aga Chinanu Onuaku 18 punktiga.

Tel Avivi Hapoelil on 8 võitu 9st ja Tel Avivi Maccabil 10 mängust. Jeruusalemma Hapoelil on 6 võitu ja 5 kaotust.

Itaalias sai Treviso Nutribullet võõrsil tähtsa 95:90 võidu Tortona üle. Mikk Jurkatamm tegi paraku kolme minutiga kolm isiklikku viga ega avanud punktiarvet. Treviso kasuks viskas Ike Iroegbu 31, Adrian Banks 29 ja Soome koondislane Mikael Jantunen 15 punkti.

Joonas Riismaa kogus 20 minutiga 8 punkti ja 7 lauapalli, kuid Brindisi kaotas kodus Scafatile 71:75. Vigastatud kaspar Treierita mänginud Sassari pidi võõrsil tunnistama Veneetsia Umana Reyeri 86:76 paremust.

12 vooru järel on tabeli tipus Bologna Virtus 11 ja Milano Armani 10 võiduga. Sassaril ja Brindisil on võite 5, eelviimast kohta jagaval Trevisol 4.