P, 29.01.2023

Tänak ei saa täit potentsiaali näidata: auto tasakaal muutus paremaks, kuid siis tabas meid probleem

Postimees Sport
Tänak ei saa täit potentsiaali näidata: auto tasakaal muutus paremaks, kuid siis tabas meid probleem
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak (esiplaanil)
Ott Tänak (esiplaanil) Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Autoralli MM-sarja avaetapil Monte Carlos kaotas Ott Tänak laupäeval osaliselt roolivõimu, kuid vähemalt hetkel saab värske M-Spordi piloot masinaga enam-vähem hakkama ning lubas päeva lõpuni tulla.

Tänak alustas päeva üheksandalt katselt viienda ajaga. 10. katsel oli ta paremuselt alles seitsmes ja põhjuseks oli puudulik roolivõim. Sellega peab eestlane ilmselt ka terve päeva hakkama saama, sest lõunal ei ole hoolduspausi, vaid rehvivahetustsoon.

«Päeva teise katse alguses hakkas roolivõim vaikselt kaduma ja roolimine muutus kangemaks. Too katse oli ka päris hüplik, oma lõikekohtadega, seega tunne oli hullem. Viimane katse oli juba sõidetavam,» avaldas Tänak WRC All-Live'ile antud intervjuus.

«Just lõikamistega, kui masin hüppab, on asi raskem, kui katse on sile, siis pole nii hull. Probleem on masinas ja meie ei saa midagi teha. Vaatame, mida mehaanikud ütlevad, kui asjale otsa vaatavad, mina pole masinaga veel nii tuttav,» jätkas ta.

Kuigi päeva avakatsel ei suutnud Tänak samuti kiirematega päris samas tempos püsida, siis järgnevaks kaheks katseks sai ta auto seadistuse tegelikult paremaks, kuid ei saanud seda roolivõimu probleemi tõttu välja näidata.

«Tegime öösel tegelikult palju muudatusi, esimene katse polnud päris suurepärane, mistõttu muutsime teiseks katseks veel asju. Auto tasakaal muutuski justkui paremaks, kuid siis tabas meid probleem, mistõttu me ei saa näha, kui palju tegelikult teistele lähemale saime. Aga on nagu on. Jõuame täna rahulikult finišisse ja loodetavasti on homme parem,» seletas 2019. aasta maailmameister.

Tänak hoiab 11. katse järel üldarvestuses viiendat kohta. Kaotust liidrile Sebastien Ogier'le on tal kogunenud enam kui üks minut ja 10 sekundit. Enda ees olevast Elfyn Evansist jääb eestlane maha 11,4 sekundiga.

Täna on Monte Carlo rallil kavas veel kolm kiiruskatset.

Märksõnad
Tagasi üles