K, 8.02.2023

DirtFish: Monte Carlo tõi M-Spordi Tänaku naasmisega kaasnenud eufooriapilvelt tagasi maa peale

Toimetas Karl Juhkami
DirtFish: Monte Carlo tõi M-Spordi Tänaku naasmisega kaasnenud eufooriapilvelt tagasi maa peale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak ja Martin Järveoja.
Ott Tänak ja Martin Järveoja. Foto: IMAGO/Nikos Katikis

Ralliportaal DirtFish rivistas Monte Carlo ralli järel oma veergudel üles hooaja avaetapi võitjad ja kaotajaid. Ott Tänakut nad eraldi kummaski kategoorias välja ei too, kuid kaudselt leiab meie mees äramärkimist kaotajate veergu pandud M-Spordi all.

DirtFishi võitjad Monte Carlos: Sébastien Ogier, Toyota, Kalle Rovanperä, Škoda.

DirtFishi kaotajad Monte Carlos: Dani Sordo, Pierre-Louis Loubet, M-Sport.

«Monte Carlo eel oli M-Spordi ümber selline tore elevus. Naastes ralli juurde, mille Sébastien Loeb mullu nende masinaga võitis ning olles tänavuseks hooajaks tugevdatud Ott Tänakuga, oli mingi taju, et M-Sport võiks aastale vinge avapaugu anda. Nii aga ei läinud. Kaugeltki mitte,» kirjutab Rob Hansford.

«Kuna Loubet'd tabasid mitmed tagasilöögid, langes tulemuse kohustus ainuisikuliselt Tänaku õlgadele, kes polnud võimeline seda kiirust aga autost välja pigistama. Tal lihtsalt polnud vastust eest kihutanud Toyotadele ja [Thierry] Neuville'ile ning puudus ka enesekindlus, et masinat nui neljaks tagant suruda. Lõpuks kaotaski ta Ogier'le üle kahe ja poole minuti.

See polnud see viis, kuidas M-Sport tahtis aastat avada ning kahtlemata tõi see tulemus nad hooaja eel ehitatud eufooriapilvedest tagasi maa peale.

Ainus positiivne asi nende jaoks oli see, kui Tänak leidis endas enesekindluse, et autot punktikatsel suruda. Seal oli tal kiirus olemas, võites peaaegu ka punktikatse. 

M-Spordil tuleb nüüd leida viis, kuidas saada Tänak selliseks iga ralli igal katsel. Vastasel juhul võib tänavune hooaeg muutuda kiiresti väga-väga keeruliseks,» lõpetab Hansford.

Märksõnad
Tagasi üles