N, 23.03.2023

Legendaarset MM-etappi ootab ees suur muudatus

Postimees Sport
Legendaarset MM-etappi ootab ees suur muudatus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Ogier Monte Carlo rallil.
Sebastien Ogier Monte Carlo rallil. Foto: IMAGO/THOMAS FENETRE/SCANPIX

Legendaarne Monte Carlo ralli kolib järgmisest aastast taas põhja poole, kus on garanteeritud jäised ja lumised olud.

Monte Carlo ralli on viimasel kahel aastal sõidetud ainult Monaco ümbruses, kuid vahemikus 2007 – 2021 peeti ralli kas Valence või Gapi piirkonnas ning alles viimaseks päevaks liiguti Monacosse.

Tänavune ralli osutus ilmastikutingimuste poolest kuivaks, mis pole Monte Carlo rallile iseloomulik. Sisuliselt sama lugu oli ka mullu. 

Monte Carlo ralli järel ütlesid nii Sebastien Ogier kui ka Kalle Rovanperä, et ralli võiks tagasi põhja poole liikuda, kus olud on vaheldusrikkamad.

Sõitjate ja fännide nurinat võeti kuulda, sest järgmisel aastal sõidetakse hooaja avaetapp jälle Ogier’ kodukohas ehk Gapi piirkonnas.

«Oleme ralli korraldajatega saavutanud viimastel aastatel lähedased suhted ning meie meeskonda väärtustatakse,» rääkis Gapi linnapea Roger Didier. «Meie eeliseks on keskkond, mis pakub erakordseid kiiruskatseid. Aga ka rallikultuur on meie piirkonda sügavalt juurdunud.»

Täpsemat rallimarsruuti tuleb mõistagi veel oodata, kuid Gapi linnavalitsuse kinnitusel tehakse Fontreyne spordikeskusest ralli võistluskeksus.

Märksõnad
Tagasi üles