Eestlaste laeks kodusel rannatennise ITF-etapil jäi poolfinaal

Toimetas Karl Juhkami
Ilona Poljakova ja Anette Mäelt.
Ilona Poljakova ja Anette Mäelt. Foto: Aldis Toome

Rannatennise ITF turniiril BT50 Tagaväli Tallinn Open 1 Ülemiste Beach House rannaspordikeskuses noppisid nii naiste kui ka meeste paarismängus esikoha Itaalia sportlased.

Parimate eestlastena jõudsid naiste paarismängus veidi üllatuslikult poolfinaali Anette Mäelt ja Ilona Poljakova. Seal jäädi alla Saksamaa paarile Charlize Hummel – Sophie Marie Schmidt tulemusega 4:6, 7:6(5), 5:10.

Mäelt oligi eestlastest edukaim: reedel saavutas ta koos Kimberly Valgemäega nõrgema koosseisuga BT10 Active Travel Tallinn Open 1 turniiril teise koha.

Finaalis kohtusid kaheksandana asetatud sakslannad itaallannade Giulia Cerutti – Matilde Massaiga. Asetamata Cerutti – Massai võitsid kohtumise ja saavutasid esikoha ITF turniiril resultaadiga 7:6(5), 6:3. Kusjuures Ceruttil polnud turniiri eel isegi ITFi edetabelikohta!

Meeste paarismängus tulid esikohale itaallased Filippo Boscolo Meneguolo ja Niccolo Gasparri, kes alistasid finaalis veenvalt kaasmaalased Gabellini –Serantoni 6:3, 6:2.

Poolfinaalis lülitas võitjapaar konkurentsist esimese asetusega Läti-Leedu paari Maksimilians Niklass – Andrius Jurga 7:5, 6:4. Gabellini/Serantoni olid poolfinaalis omakorda paremad Riccardo Masenti – Eduardo Pontist (Itaalia) 7:5, 6:1.