VIDEO ⟩ Kerr Kriisa aitas vigastuse kiuste Arizona ülikooli konverentsi võiduni (1)

Toimetas Ville Arike
Kerr Kriisa suutis mängida viskekäe õlavigastuse kiuste, ta viskas 6 punkti.
Kerr Kriisa suutis mängida viskekäe õlavigastuse kiuste, ta viskas 6 punkti. Foto: Ethan Miller/Getty Images/AFP/Scanpix

USA ülikooliliigas NCAA alistasid Kerr Kriisa ja Arizona ülikool Pac-12 konverentsi turniiri finaalis esimese asetusega UCLA 61:59 ja said tugevas seltskonnas esikoha.

Veerandfinaalis Stanfordi vastu õlga vigastanud Kriisa oli juba väljakul käinud ka poolfinaalis ning käis ka nüüd, esikohamatšis. Tema statistika jäi küll tavapärasest tagasihoidlikumaks (6 p, 0 rs ja 5 veaga väljalangemine), kuid kaks tähtsat kolmest tabas ta ikkagi. Esmalt algatas Kriisa vise tagasituleku kaotusseisust 37:46, viis minutit enne lõppu aga viis ta omad ette 55:54.

Arizona võidukorvi viskas 16 sekundit enne lõppu Courtney Ramey, tabades kolmese seisuks 60:58. Järelejäänud aja jooksul said mõlemad meeskonnad veel ühe punkti, UCLA-le jäi viimaseks rünnakuks 5 sekundit, kuid kaugvise enam ei tabanud. Arizona resultatiivseim oli 19 punktiga leedulane Azuolas Tubelis. Vaata mängu tipphetki!

Arizona jätkab hooaega terve NCAA liiga play-off'is ehk märtsihullusel.